Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór z Hotbirda i Astry

Accura 13 Mar 2008 17:38 4716 7
  • #1 13 Mar 2008 17:38
    Accura
    Poziom 22  

Mam antenę C+ i zainstalowanego monoblocka.Po przewertowaniu wielu forum nadal nie wiem gdzie jest przód a gdzie tył anteny jedno czego jestem pewny to mam za małą antenę do monoblocka.Mieszkam w Gdyni i w jednym ze sklepów SAT powiedziano mi że przy ładnej pogodzie na tej antenie złapię Astrę,gorzej przy złej pogodzie.
    Zamieszczoną antenę na fotce mam ustawioną na Hotbirda i z niego bez problemu odbieram kanały z Astry zero.
    Antenę będę zmieniał na większą 80-90cm i tu jest moje pytanie???
    Mimo że Astry nie odbieram mam dobrze zainstaloawny konwerter ???,antena ustawiona jest na Hotbirda.

0 7
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2008 17:54
    pajo21
    Poziom 35  

Żle zamontowałeś monoblocka.
    Poza tym odbiór astry i HB na tej antenie jest możliwy tylko trzeba odpowiednio ustawić antenę.

0
  • #3 13 Mar 2008 18:16
    Accura
    Poziom 22  

To znaczy jak będę miał większą antene i będzie ustawiona na Hotbirda to konwenter zamontować za drugą trąbkę ????
    Konwerter zamocowałem za drugą trąbkę,czy dobrze ?
    A jak ustawić antenę aby odebrać z Hotbirda i Astry bo dojście do anteny mam idealne i mogę pokombinować.Za jakiś mieśiąc i tak antenę zmieniam a na razie mogę się pobawić.
    Jeszcze jedno pytanie: czy fotki które zamieszczam pokazują przód anteny ???

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2008 19:14
    pajo21
    Poziom 35  

Teraz jest zamontowany dobrze.
    Ustaw w tunerze porty i włacz sygnał diseqc.
    Astra port A
    HB port B
    włącz kanał z Astry np Polonie.TRWAM i przesuń czaszę minimalnie w lewo. Spowoduje to zmniejszenie jakości na HB i zwiększenie na astrze.

0
  • #5 13 Mar 2008 21:13
    LeDy
    Poziom 43  

Zasada jest taka , że najpierw ustawiamy na Hotbirda- tym konwerterem co jest przymocowany do uchwytu a potem ten co pozostaje z lewej strony talerza patrząc od strony konwertera odbiera " zezem" Astrę.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Mar 2008 21:39
    darek23422
    Poziom 27  

Monoblocka źle jest zamontowany po lewej stronie patrząc na napis cyfra + ma być astra19,2.

0
  • #8 13 Mar 2008 23:06
    Accura
    Poziom 22  

darek23422 napisał:
    Monoblocka źle jest zamontowany po lewej stronie patrząc na napis cyfra + ma być astra19,2.

Już dobrze zamocowałem konwenter i łapię z Astry i HotBirda

Dodano po 9 [minuty]:

Przed zamknięciem tematu moge śmiało stwierdzić że na takiej antenie monoblock(mieszkam w Gdyni) przy dobrym ustawieniu anteny będzie działał.Nie jestem jeszcze pewny co do warunków atmosferycznych ale od południa do tej chwili jak piszę ten post w Gdyni leje i odbiór jest bez zakłuceń dodam jeszcze że mam tuner Globo 7010 CX Plus.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo