Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Onkyo TX-DS474 i szum.

JaworAW 13 Mar 2008 22:03 1293 2
  • #1 13 Mar 2008 22:03
    JaworAW
    Poziom 1  

Witam
    Jestem kompletnym laikiem w sprawach "wnętrza" urządzeń elektronicznych. Niestety napotkałem pewien problem z zakupionym używanym Onkyo TX-DS474. Po włączeniu w głośnikach pojawia się cichy, ale stały szum (niezależny od poziomu głośności). Znika on po wyłączeniu głośników przełącznikiem (spekares A/B) na przednim panelu. Objaw znika również po całkowitym ściszeniu amplitunera, ale pojawia się już po ustawieniu głośności na -61dB. Szum jest taki sam zarówno na głośnikach A (przy wyłączonej sekcji B), jak i przełączeniu przewodów na zaciski B (przy wyłączonej sekcji A). "Odkryłem" również, że szum znika również po wciśnięciu MUTING na pilocie.
    Odłączyłem wszystkie źródła dźwięku - to nie one powodują ten szum.
    Receiver stoi wewnątrz półki - odległość od bocznych ścianek to po 200mm z każdej strony, zaś od tylnej ścianki 120mm - zakładam, że wentylacja jest prawidłowa i nie zauważyłem przegrzewania urządzenia.
    Głośniki podłączone do Onkyo to Technics SB-CH730 (6ohm; input 100W, music 50W DIN).
    Przewody głośnikowe: no-name 2x 1,5mm2.
    Niestety szum jest uciążliwy i przeszkadza podczas słuchania muzyki, szczególnie późnym wieczorem.
    Ponieważ sprzęt jest ciągle na gwarancji Sprzedającego liczę na to, że uzna moją reklamację.
    Z drugiej strony liczę na fachową opinię Użytkowników/Fachowców z Forum, która pomoże w ewentualnej dyskusji ze Sprzedającym.
    Pozdrawiam
    JaworAW

0 2
  • #2 14 Mar 2008 17:16
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Mar 2008 22:12
    krzych.k
    Poziom 15  

Witam.
    Czasem pomaga uziemienie obudowy.

0