Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

minolta ep1030 po wymianie developera i jest bardzo czarno

14 Mar 2008 18:07 1606 7
  • Poziom 12  
    Chłopaki pomóżcie ożywić moją kopiarkę.

Problem mam tego typu:
    Wyczyściłem dokładnie cały moduł ze starego proszku i resztek developera. Wsadziłem nowy starter wymieniłem bezpiecznik. Zassał sobie nowy starter i jest ok żadnych błędów nie ma, tyle że kopie są czarne.
    Obraz jest widoczny tylko towarzyszy mu czarne tło. Podpowiedzcie proszę co można z tym zrobić.
    Developerem nigdzie nie sypie.
    Może jakieś kody serwisowe?

Może powinienem jeszcze jakąś procedure wypełniania tonerem po uzupełnieniu developera wykonać.

W trybie serwisowym przez funkcję F3 zmiana nic nie daje.
    Lustra czyste.
  • Poziom 21  
    a jakie kopie były przed wymianą developera ?
  • Poziom 19  
    zapewne zostawiłeś sobie toner w maszynie po wymianie bezpiecznika ??
    czy tak??
  • Specjalista - kserokopiarki
    Dziadol napisał:
    Wsadziłem nowy starter wymieniłem bezpiecznik. Zassał sobie nowy starter i jest ok żadnych błędów nie ma, tyle że kopie są czarne.

Znaczy butelka ze starterem w miejscu tonera...

A elektrody? Zwłaszcza siatka górnej... Wymieniłeś starter, a bęben ile zrobił? Zrobiłeś F5 do kalibracji AE? Może warto do kompletu bęben i listwę włożyć. Poza tym samo F3 nic nie daje. Możesz jeszcze w tym kodzie ustawić napięcie lampy - ustawiałeś?

C.
  • Poziom 12  
    Łikam napisał:
    a jakie kopie były przed wymianą developera ?

wcale ich nie bylo bo przez mój debilizm ;) wysypalem deweloper z modułu
    cóż człowiek na błędach się uczy

dodam jeszcze że przed moją wymianą developera jakis delikwent (czytaj ja sam ;) ) dosypał do urządzenia jakiegoś lewego tonera i po jakims czasie kopie zrobily sie do kitu (nie pamietam juz jakie dokladnie byly) - dlatego zabrałem się do czyszczenia tego cuda techniki ze swojej tragicznej tonerowej pomyłki no i efektem tego było to że wysypalem deweloper z modułu. zasypalem proszkiem do tego modelu zapominając (w zasadnie przez niewiedzę - drukarka laserowa np hp 1010 developera niema wiec myslalem ze tak jest wszedzie dopiero potem ktoś mnie uświadomil że w tej minolcie jest oprócz tonera jeszcze developer) jednak w związku z tym część zasypanego proszku (pewnie z braku developera wysypała się pod moduł - co zresztą usunełem

marcin4 napisał:
    zapewne zostawiłeś sobie toner w maszynie po wymianie bezpiecznika ??
    czy tak??

stary toner przed czyszczeniem poszedł do kubła łącznie z całą zawartością modułu

copyman napisał:
    Znaczy butelka ze starterem w miejscu tonera...

Dokładnie. (niestety musialem oberwać taki ząbek z tej butelki bo jakiś niewymiarowy byl i zgrzytal w srodku choć butelka ze starterem byla od minolty i konkretnie do tego modelu) - proszek zassało w całości.

copyman napisał:
    A elektrody? Zwłaszcza siatka górnej... Wymieniłeś starter, a bęben ile zrobił?

Całe, czyste, nie wymienione.

copyman napisał:
    Zrobiłeś F5 do kalibracji AE?

Nie. Prosze wyjaśnij co oznacza skrót AE.

copyman napisał:
    Może warto do kompletu bęben i listwę włożyć. Poza tym samo F3 nic nie daje. Możesz jeszcze w tym kodzie ustawić napięcie lampy - ustawiałeś?

Nie ustawialem. Wydaje mi się że sam skaner działa dobrze bo przed całą operacją kserowala dobrze.

Chyba że podczas tego całego dwukrotnego czyszczenia modułu naświetliłem bęben. Kurde coś czuje że jak wymienie bęben to bedzie chodzić.
  • Poziom 29  
    Witam

Nie jestem do końca pewien ale jak maszyna miała nowy bezpiecznik w module to zrobiła inicjację developera ale skasowała też licznik bębna - miałem taki objaw kiedyś jak zablokowaną maszynę (licznik modułu) odblokowywałem bezpiecznikiem. Myśle że musisz ustawić AE (automatyczną ekspozycję).
    Procedura opisana jest w manualu - podaj maila.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    a tak poza tematem pytanie mam czy Starter do tego urządzenia jest mieszanką developera i tonera czy jest to sam developer bo po założeniu wkładu z tonerem jakoś specjalnie tonera nie zaciągał a urządzenie zaczernia strone jak głupie już od pierwszej strony
  • Specjalista - kserokopiarki
    Starter to mieszanka nośnika (proszku magnetycznego i dodatków) z tonerem w ilości wzorcowej. Podczas inicjalizacjii i miesznania , czujnik odczytuje tą wzorcową ilość i kalibruje się tak , aby utrzymać tą wartość cały czas - na bieżąco sterując silnikiem podawania tonera.

C.