Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie świecą kontrolki Peugeot Partner

bolek 14 Mar 2008 18:23 8272 11
    bolek
    Level 35  
    mam problem z kilkoma kontrolkami- nie zapalają się podczas testu (po włączeniu zapłonu)
    brakujące kontrolki to:
    Olej
    Poduszka
    Hamulec ręczny
    Niski poziom płynu w chłodnicy

Kontrolka ręcznego działa czasami jak trzeba, ale silnik musi pracować. czujnik przy rączce sprawdzony i jest ok. Poduszka nie zaświeca sie także gdy wypnę wtyczki od napinaczy, które sa pod fotelami
    Nie mam natomiast pojecia jak podejśc do reszty usterek ;/

Auto jest z 2002r silnik 1,9d DW8
    206cc
    Level 16  
    a robiłeś coś z licznikiem? pozatem w aucie wszystko działa?
    bolek
    Level 35  
    nic nie robiłem, auto mam od miesiąca i co się działo za czasów poprzedniego właściciela z pewnością się nie dowiemy. Już zgłupiałem, nie wiem czy tak było przy zakupie. Ale error z kontrolką poduszki czy oleju jest znany i staram sie na to zwracać uwage.

pozatym działa wszytsko prócz klimy, która w ogóle nie chce się dać załączyć.

Dostałem cynk że są to pierwsze objawy zdychania motki zawiadującej licznikiem.

BTW jaki jest koszt przestawienia km w takim aucie (trzeba też BSI zgwałcić), pytam tylko z ciekawości, bo jak groszę to faktycznie mógł być nie umiejętnie kręcony. Z tym że jedno z drugim się chyba wyklucza bo spapranie softu, z tego co tu wyczytałem objawia sie inaczej. W szukajce nie znalazłem nawet podobnej usterki do mojego przypadku. Wszyscy piszą że objawem są skaczące zegary i rekcja na zmiany temperatury- nic o brakujących kontrolkach ;/
    bolek
    Level 35  
    Bezpieczniki sprawdzone, te które przypasowałem do usterki sprawdziłem nawet miernikiem.
    Hmm masz może schemat tego zegarka?.
  • Helpful post
    vauer6
    Level 17  
    przykro mi ale na bank deska licznikow.Wczoraj mialem takiego i nawet kilometry znikly i pulsowal wyswietlacz
    bolek
    Level 35  
    Czyli co, motorówka do przelutowania? Kontrolki też się zachowywały podobnie?. Bo jakoś standardowym objawem jest właśnie zegarek i wskaźniki
    Panowie korci mnie posiedzenie nad schematem tego licznika (nie tylko w celu naprawy). PLIZZ poratujcie schematem, już drugi dzień szukam ;)
    vauer6
    Level 17  
    Chodzi Ci ozasilanie licznika i sygnaly,czy rozpiske samego licznika?
    bolek
    Level 35  
    A czy na schemacie licznika, opis kostki (stgnały i zasilanie) nie jest uwzględniony? :) jeśli nie to proszę także i o to

bolo(małpa)poczta.ox.pl
    bolek
    Level 35  
    Ponawiam, z autopsji licznika wynika że te wszystkie kontrolki są na jednym zasilaniu, którego zapewne brakuje. Jak dobrze myśle to zasilanie te idzie z czarnego (prawego) złącza
    bolek
    Level 35  
    Sprawa rozwiązana. Uszkodzenie było w instalacji.
    Nie we wszytskim trzeba sie procka dopatrywać...