Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie świecą kontrolki Peugeot Partner

bolek 14 Mar 2008 18:23 7198 11
  • #1 14 Mar 2008 18:23
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

mam problem z kilkoma kontrolkami- nie zapalają się podczas testu (po włączeniu zapłonu)
    brakujące kontrolki to:
    Olej
    Poduszka
    Hamulec ręczny
    Niski poziom płynu w chłodnicy

Kontrolka ręcznego działa czasami jak trzeba, ale silnik musi pracować. czujnik przy rączce sprawdzony i jest ok. Poduszka nie zaświeca sie także gdy wypnę wtyczki od napinaczy, które sa pod fotelami
    Nie mam natomiast pojecia jak podejśc do reszty usterek ;/

Auto jest z 2002r silnik 1,9d DW8

1 11
  • #2 14 Mar 2008 22:35
    206cc
    Poziom 16  

a robiłeś coś z licznikiem? pozatem w aucie wszystko działa?

0
  • #3 14 Mar 2008 22:41
    bolek

nic nie robiłem, auto mam od miesiąca i co się działo za czasów poprzedniego właściciela z pewnością się nie dowiemy. Już zgłupiałem, nie wiem czy tak było przy zakupie. Ale error z kontrolką poduszki czy oleju jest znany i staram sie na to zwracać uwage.

pozatym działa wszytsko prócz klimy, która w ogóle nie chce się dać załączyć.

Dostałem cynk że są to pierwsze objawy zdychania motki zawiadującej licznikiem.

BTW jaki jest koszt przestawienia km w takim aucie (trzeba też BSI zgwałcić), pytam tylko z ciekawości, bo jak groszę to faktycznie mógł być nie umiejętnie kręcony. Z tym że jedno z drugim się chyba wyklucza bo spapranie softu, z tego co tu wyczytałem objawia sie inaczej. W szukajce nie znalazłem nawet podobnej usterki do mojego przypadku. Wszyscy piszą że objawem są skaczące zegary i rekcja na zmiany temperatury- nic o brakujących kontrolkach ;/

0
  • Pomocny post
    #4 14 Mar 2008 22:47
    adam7009
    Poziom 38  

to tak jakby brak zasilania bo wszystkie sterowane są masą,może sam bezpiecznik?

0
  • #5 14 Mar 2008 22:55
    bolek

Bezpieczniki sprawdzone, te które przypasowałem do usterki sprawdziłem nawet miernikiem.
    Hmm masz może schemat tego zegarka?.

0
  • Pomocny post
    #7 15 Mar 2008 18:55
    vauer6
    Poziom 17  

przykro mi ale na bank deska licznikow.Wczoraj mialem takiego i nawet kilometry znikly i pulsowal wyswietlacz

1
  • #8 15 Mar 2008 20:29
    bolek

Czyli co, motorówka do przelutowania? Kontrolki też się zachowywały podobnie?. Bo jakoś standardowym objawem jest właśnie zegarek i wskaźniki
    Panowie korci mnie posiedzenie nad schematem tego licznika (nie tylko w celu naprawy). PLIZZ poratujcie schematem, już drugi dzień szukam ;)

1
  • #9 16 Mar 2008 11:04
    vauer6
    Poziom 17  

Chodzi Ci ozasilanie licznika i sygnaly,czy rozpiske samego licznika?

1
  • #10 16 Mar 2008 11:13
    bolek

A czy na schemacie licznika, opis kostki (stgnały i zasilanie) nie jest uwzględniony? :) jeśli nie to proszę także i o to

bolo(małpa)poczta.ox.pl

0
  • #11 17 Mar 2008 17:46
    bolek

Ponawiam, z autopsji licznika wynika że te wszystkie kontrolki są na jednym zasilaniu, którego zapewne brakuje. Jak dobrze myśle to zasilanie te idzie z czarnego (prawego) złącza

0
  • #12 19 Mar 2008 18:55
    bolek

Sprawa rozwiązana. Uszkodzenie było w instalacji.
    Nie we wszytskim trzeba sie procka dopatrywać...

0