Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWT 1255 - szukam schematu,opisu demontażu,porady

Znachorsky 14 Mar 2008 22:57 6052 4
Bosch
    Znachorsky
    Level 11  
    Mam problem z demontażem górnej klapy (pokrywa zamykająca pralkę). Ma ona korpus z tworzywa (carboran) na którym zamontowano (na zatrzaski) pokrycie z emaliowanej na biało blachy. Po demontażu pulpitu sterowania blachę udało mi się zdjąć - niestety nie mogę dobrać się do zawiasów klapy.
  • Bosch
  • Helpful post
    samsu100
    Level 23  
    A po co robić takie ekwilibrystyki. Pokrywę demontuje się w całości wysuwając dwa plastikowe kołki (oznaczone nr 28 na zał. rysunku) od środka. Wykonuje się to przy otwartej pokrywie i całą pokrywę zdejmujemy z pralki.
  • Bosch
    Znachorsky
    Level 11  
    samsu100 wrote:
    A po co robić takie ekwilibrystyki...

Bardzo dziękuję za pomoc. Moja nieudolna "ekwilibrystyka" wynikała stąd, że nie mam zadnego doświadczenia z pralkami od strony serwisowej. Te 2 bolce były tak obrośnięte jakimś osadem, że lekko podważając nic nie mogłem poluzować - dopiero (dzieki Panu) będąc pewien że to musi wyjść - wcisnałem śrubokręt i pociągnąłem na tzw. "chama".

Nie chciałbym nadużywać Pańskiej życzliwości ale czy jest szansa na cały schemat pralki + jakaś serwisówka? Dostałem w spadku ten model - od technicznej strony jest w super stanie (wszystko chodzi jak w zegarku).
    Niestety jest tak zagrzybiony i zażelaziony (kanały wodne w obrzeżu są brązowe, grzyb na fartuchu i uszczelce klapy etc), że chcę wszelkie plastiki rozebrać na czynniki pierwsze i wymoczyć w roztworze żrącym (kwasek cytrynowy i/lub ocet).

jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam
    samsu100
    Level 23  
    Ja bym tej pralki tak dokładnie nie rozbierał. Szkoda czasu. Nastawić program prania na najdłuższy, na najwyższą temperaturę, wrzucić do środka jakieś bawełniane szmaty, wsypać proszek i niech się sama wypierze i wyparzy. Można kupić też jakiś środek do tzw prania oczyszczającego i odkamieniającego, jest tego trochę na rynku. Wtenczas należy postępować zgodnie z opisem danego producenta preparatu.
    Znachorsky
    Level 11  
    samsu100 wrote:
    Ja bym tej pralki tak dokładnie nie rozbierał. Szkoda czasu. Nastawić program prania na najdłuższy, na najwyższą temperaturę...

Proszę mi wierzyć, że gdyby dało się sprawę załatwić gotowaniem w 95 C to nie traciłbym czasu na rozbieranie.
    Pleśń w pralkach jest u góry (w zakamarkach uszczelek - tam gdzie jest wilgoć a nie "lustro wody" podczas prania). Podczas prania "oczyszczającego" chyba nie ma możliwości by woda sięgała do samego kołnierza (zresztą, z racji przeciążenia napełnionego ma maksa bębna, bałbym sie o rozciągięcie sprężyn na których jest on zawieszony.
    A propos prania - przez cały dzień (5 razy) gotowałem w pralce białe szmaty - 3x w proszku i 2 x w środku Boscha. Niestety nie pomogło.

pozdrawiam i nieśmiało ponawiam swoją prośbe o instrukcję ...

P.S. Jak ma ktoś dojście do częsci to kupię (kod pralki: 91376136101 ) :
    1. uszczelkę klapy,
    2. gumowy fartuch,
    3. klapę (najchętniej sam emaliowany na biało metalowy wierzch)