Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys RT31P2 + Linksys WRT54GL - kłopoty z FTP-em

14 Mar 2008 23:25 2502 3
  • Poziom 2  
    Zgłaszałem ten problem przed kilkoma tygodniami, ale niestety nie otrzymałem żadnej porady:( Spróbuje raz jeszcze, bo praca z pomocą FTP-a jest w moim przypadku bardzo uciążliwa:(
    Internet dostarczany mam przez Aster. Do ich modemu podłączyłem dawno temu Linksysa RT31P2 - chciałem mieć internet + telefon oddzielnie. Wszystko działało idealnie.
    Rok później dokupiłem Linksysa WRT54GL (potrzebowałem Wifi dla laptopa), który kablem podłączyłem do poprzedniego RT31P2. I tu właśnie mam właśnie kłopot - wifi działa, ale chimerycznie: raz idzie doskonale, drugi raz ledwo ledwo. Siec jest odpowiednio zabezpieczona, nie ma ścian, czasem testuje łącze o 2 w nocy z odległości 1 metra od routera i tez bywa kiepsko. Do działania internetu przyzwyczaiłem się, ale największy problem jest z połączeniami FTP, z których non stop korzystam do pracy - kilkunastobajtowe (!) zdjęcia potrafią sie przepychać parę minut, a najczęściej w międzyczasie połączenie sie zrywa:( Wtedy zwykle pojawia się też komunikat: np. port 192.168.1.100.XX.XX (te X to różne cyferki) i "polecenie port nie powiodło się".
    Acha. IP przydzielane jest dynamicznie. Zapora na laptopie jest wyłączona. FTP z kompa, czyli korzystający tylko z RT31P2, też działa kiepsko.

Ustawienia IP na routerach:

Na RT31P2:
    Local IP Address: 192.168.15.1
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Starting IP Address: 192.168.15.100

Na WRT54GL:
    Local IP Address: 192.168.1.1
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    DNCP Server: Enable
    Starting IP Address: 192.168.1.100

Będę bardzo, bardzo wdzięczny za radę!
  • Poziom 34  
    Zadam takie głupie pytanie...
    Po co Ci dwa routery?
  • Poziom 2  
    Pisałem o przyczynie: RT ma łącze telefoniczne, a WRT daje mi łączność bezprzewodową z laptopem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Odnośnie funkcjonalności proponuję wymianę obu routerów na np. Linksys WRTP54G. Po sprzedaży pozostanie jeszcze trochę gotówki :)

Problem z FTP występuje tylko przy połączeniu bezprzewodowym ?

Możesz jeszcze sprawdzić czy jak podłączyć WRT54GL jako AP (do portu LAN i wyłączone DHCP) to też problem będzie występował ?