Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz do anteny samochodowej.

laksz85 15 Mar 2008 00:45 5717 6
    laksz85
    Level 10  
    Witam. Mam takie małe pytanie. W jaki sposób można zrobić najprostszy wzmacniacz sygnału do anteny samochodowej ??
    Chciałbym ją co nieco wzmocnić, by ściągała lepiej fale radiowe.
    neo_dc
    Level 32  
    Do czego ta antena ? CB ? FM ? Jaka już jest ? Jaki jest jej stan ? jakie radio ?
    HONDAS
    User under supervision
    Najlepszy wzmacniacz to dobra antena i instalacja antenowa również.Źle odbiera radio? Gubi fale? Może coś więcej . Dlaczego potrzebny wzmacniacz ,może nawet najlepszy nie pomoże.Zwłaszcza, gdy nie wiadomo o co chodzi.
    laksz85
    Level 10  
    znaczy się pękła mi antena od radia samochodowego na samym czubku wcześniej było ok i zastanawiałem się czy jakby się zrobiło mału układzik wzmacniający sygnał o jakiś filtr może by oczyścić z szumów to możę by nie było potrzeby wymiany anteny na nową bo trochę szkoda.

Radio recorder jak się nie myle możę dwuletnie ale niegdy nie sprawiało większych problemów no możę czasami się reetowły fale raz na jakiś czas a teraz po przełąmaniu strasznie szumi i słąbo odbiera sygnały stacji FM

[Proszę poprawić post. W obecnej formie jest on mało czytelny i niezrozumiały. Regulamin, punkt 8.2. Mariusz Ch.]
    neo_dc
    Level 32  
    Moim zdaniem taniej wyjdzie pojechac na zlomowiec i poszukac jakiegos pasujacego bata do anteny, no, chyba ze to jakas niestandardowa ( wysuwana ? )

Antena musi byc sprawna i cala, elektronika niezbyt tu pomoze, a juz na pewno nie po kosztach tanszych niz antena :)
    laksz85
    Level 10  
    znaczy się jest to antena wysówna i jeżeli chodzi o jej koszt to moim zdaniem jest taniej ją zrobić niż kupić z tego co się orjętowałem bo to antena do KIA
    Rowik
    Level 12  
    Witam serdecznie. Czy istnieje możliwość wykorzystania podgrzewania tylniej szyby jako anteny samochodowej? ;> Będzie do tego potrzebny jakiś układ?