Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

J-076....jak zrobic amperomierz?

15 Mar 2008 00:47 1535 4
  • Poziom 13  
    Witam. Mam pewien problem. Posiadam miliwoltomierz z firmy JABEL numer zestawu to J-076. Mam takie Pytanie jak zrobić z niego amperomierz z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku i tak do 4A?? Jaki bocznik dać?? jakie elementy powymieniać by uzyskać daną dokładnosć??

Poniżej załańczam dokumentacje zestawu
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Podaję może prymitywny sposób ale powinien być skuteczny i bez liczenia, mierzenia itd. Kiedyś tak robiłem i działało. Można zrobić bocznik z drutu miedzianego o przekroju 1mm (dla 4A może być nawet 0,75 mm). Na jednym końcu przylutować oczko do którego można podłączyć jeden zacisk miernika, do drugiego zacisku miernika podłączyć linkę i eksperymentalnie przesuwając ten przewód po drucie (boczniku) dobrać tak długość aby wskazania na naszym mierniku były takie same jak na amperomierzu wzorcowym włączonym szeregowo z drutem. W tym miejscu lutujemy drugie oczko i bocznik jest gotowy.Do tego wystarczy nam amperomierz wzorcowy, kawałek miedzianego drutu, odpowiednie źródło prądu.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zakres zostawić ten który jest czyli 199,9 mV, Pełny zakres pomiaru będzie wtedy 19,99 A. Na tym zakresie ustawić bocznik. Wtedy zakres 4 A będzie mierzony z dokładnością do dwóch znaków po przecinku. Co do przesunięcia kropki to nie powinno być problemu bo to chyba jest wyświetlacz LED i kropki są wyprowadzone osobno dla każdego segmentu. Wystarczy znaleźć odpowiedni pin dla tej kropki na wyświetlaczu i przełączyć ją z poprzedniego miejsca. Można to sprawdzić nawet omomierzem dla zakresu "pomiar diody". Jeżeli ICL jest w podstawce warto go wyjąć przy pomiarach.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany. Reg. pkt 8.3.
    Przeniosłem z: Upload projekty, programy, artykuły