Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za część ZANUSSI DWS 4704

15 Mar 2008 14:41 4581 6
  • Poziom 9  
    Mam takie proste pytanko. Znajoma czyściła zmywarkę i została jej jedna część której nie może nigdzie dopasować. Zastanawiam się czy to wogóle od tej zmywarki. Ktoś mi może odpowiedzieć czy to jest część tej zmywarki a jeśli tak to gdzie jest jej miejsce ?? Zdjęcia w załączniku.

Z góry dzięki

Czy to nie jest część 550 z tego rysunku ?? Tylko gdzie to to włożyć ;D

Zmywarka teraz zmywa... tylko chyba troche buczy... A może zawsze buczała tylko teraz ciszej chodzi... Chyba działa...

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

I już tak od półtorej godziny. Chyba się zacięła. Jak ją teraz wyłączyć?
  • Poziom 18  
    To część 550 z rysunku, w misce masz wylaną rurkę sterczącą pionowo do góry ( za elementami które przykrywasz kopułką) tam nasadzasz ten element.
    Bez niego zmywarka nie pójdzie, to jeden z kanałów układu hydrostatowego.

Przestaw programator na program A, B lub C to ruszy od nowa i wypompuje wodę.

Obawiam, że zalało Ci którąś z rurek wodą, albo do hydrostatu albo do elektrozaworu (nie pamiętam)
  • Poziom 9  
    Są tam dwie rurki sterczące do góry - na jedną z nich mam to nałożyć ??
    Tak jak poniżej ??

Jest tam jeszcze tak plastikowa rurka w kształcie podkowy, znajoma włożyła ją do tych dwóch rurek wystających z obudowy. Gdzie ją dać - po prostu włożyć do tej drugiej rurki ??
    Tak ? :

Jestem laikiem i pierwszy raz zaglądam do zmywarki... :)
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie !

Włączam zmywarkę - może nie wybuchnie :)

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

Niestety, zmywarka się włącza, przeskakuje na zmywanie, wyrzuca kostkę do środka ale zatrzymuje się na zmywaniu i nie pobiera wody. Grzałki grzeją. Co może być przyczyną tego, że nie pobiera wody ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Nie miałem czasu siąść do tej zmywarki, ale dzisiaj mi się udało. Przeczyściłem wszystkie wężyki, ale niestety nie miałem skąd wziąć jakiegoś węża pod ciśnieniem. Teraz zmywarka się włącza, już pobiera wodę, ale zatrzymuje się po tym, buczy i nie włącza grzałek. Pewnie trzeba to dokładniej przeczyścić. Muszę poszukać jakiegoś węża pod ciśnieniem...

I jeszcze jedno pytanko.

Ten wąż na zdjęciu... są tam dwa - ten jaśniejszy (który później idzie przy obudowie gdzieś w górę) i ciemniejszy(który idzie na tym zdjęciu w dół). Który ma być wpięty wyżej (bliżej obudowy) a który niżej ?? Teraz to moja wina, trochę się zagapiłem jak odpinałem i nie mam 100% pewności :).