Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[OT] Twardy pedal hamulca

08 Sty 2004 00:23 4689 4
  • Poziom 13  
    Witam
    Wiem ze to nie nadaj sie do forum Elektrody, ale nie wiem gdzie szukac pomocy.
    Chodzi mi o to że w samochodzie dostawczym KIA K2700 jest strasznie twardy pedał hamulca. W samochodzie jest pompka wytwarzająca podcisnienie do układu hamulcowego napędzana z alternatora. Wydaje mi sie ze cisnienie jest o.k. W miare ciągnie. Chyba ze jest zbyt małe. Dalej ten wężyk biegnie do serwa. Co może być? Jeżeli pompka jest dobra, płynu nie ubywa? serwo nawaliło? nie blokuje hamulcy a pedał strasznie twardy, ciężko jest hamować.
    Moze Wy bedziecie mieli jakieś pomysły? Co jeszcze sprawdzic?
  • Poziom 10  
    Witam napisz czy taki sam twardy jest np rano nim odpalisz auto .
    wciśnij pedał hamulca na zimnym silniku najlepiej po nocy i z wciśniętym odpal auto i zobacz jaka jest reakcja czy np.pedał rośnie czy nie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jezeli pompa podcisnieniowa jest sprawna przewody szczelne to uszkodzenie musi tkwic w serwie. Coprawda nie ma tam zbyt wiele elementów które mogą się uszkodzic ale usterki sie zdarzaja. Powinien byc na drodze od pompy do serwa zaworek powrotny moze byc zablokowany. Pasowalo by sprawdzic czy po przegazowaniu silnika nie slychac szumu powietrza w okolicach serwa. Obstawiam uszkodzone serwo. Jak powstala usterka?
  • Poziom 13  
    Witam
    Usterka juz naprawiona. Okazało sie, że to bardzo prowizoryczna usterka. Sprawdziłem jeszcze raz rurkę metalową która łączyła pomę z serwem. Okzało się, że jest male przetarcie tej rurki. Naprawdopodobniej przetarła się od cięgien drążka biegów, które idą do skrzyni. Dźwięk pracującego silnika zagłuszał syczenie i nie było słychać.
    Dzięki za okazaną pomoc.
    Pozdrawiam