Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do wzmacniacza Pioneer A-401

norbikz 15 Mar 2008 15:09 1889 6
  • #1 15 Mar 2008 15:09
    norbikz
    Poziom 2  

Witam.
    Mojemu ojcu rozsypaly sie stare Altusy 110 i wspolnymi silami poszukujemy nowych kolumn do obecnego zestawu
    Podstawowe dane wygladaja nastepujaco
    Wzmacniacz - Pioneer A-401
    CD - Pioneer PD-S502

Pokoj 18m2, Sluchane klimaty - rozne odmiany rocka.

I tak. Z racji, ze rodzice niedawno sie na nowo umeblowali, miejsca jest teraz mniej a kolumny beda musialy stac na komodzie - wysokosc 100 cm, glebokosc 45 cm. W zwiazki z tym kolumienki nie moga byc bardzo glebokie (beda staly pod katem zwrocone ku sluchaczowi na komodzie) i powinny miec bass-reflex z przodu. Czyli trzeba bedzie isc chyba raczej w strone monitorow, chyba ze sa jakies dobre male kolumny podlogowe... sam nie wiem

Budzet - max 2000zl za pare. Nie musza byc nowe.
    Moim zdaniem to troche sporo jak na kolumny do tego wzmaka... ten nie bedzie wymieniany.

Ja myslalem o Usherach S-520... ale to tylko moje rozwazania. A ojciec twierdzi ze so one za male do tego wzmaka...
    Poza tym zastanawiam sie jak to bedzie z odbiorem dzwieku generowanego przez takie malenstwa przez ojca, ktory przez 15 lat odsluchiwal wszystko na Altusach 110... ktore, graly wszytko "po swojemu"

Bardzo prosze o porady i propozycje

pozdrawiam
    norbikz

0 6
  • #2 16 Mar 2008 12:47
    Micharlito
    Poziom 35  

Można wybierać pomiędzy wieloma jednak bardzo dobre opinie zbiera najnowszy produkt tonsila kolumny "siesta" choć osobiście wybrał bym kolumny YAMAHA NS 555 lub MISSION M35i jeżeli miało to by być coś mocniejszego to JBL E80

1
  • #3 16 Mar 2008 12:59
    norbikz
    Poziom 2  

Niestety kolumny podlogowe odpadaja, z racj, ze jak pislem w poprzendim poscie beda staly na 100cm komodzie. Takze pozostaja tylko monitory... No i bass reflex z przodu.

0
  • #4 16 Mar 2008 14:06
    Micharlito
    Poziom 35  

W takim razie można by sie już pokusić o prawdziwie audiofilski sprzęt np KEF IQ3 lub B&W 602 S3 trzeba przyznać że to już monitorki wysokich lotów.

0
  • #5 13 Cze 2010 17:37
    zbysio122
    Poziom 9  

Witam!! Chciałbym się spytać czy wzmacniacz Pioneer a-401 będzie dobrze się sprawował z kolumnami Zg-40c 8 ohm, dodam tyle że wzmacniacz będzie dołączony do komputera który posiada kartę dzwiękową zintegrowaną 8-kanałową. W przyszłości chciałbym dokupić jeszcze dwie takie kolumny. Proszę o konkretne odpowiedz ewentualnie zaproponowanie lepszego wzmacniacza. PZDR

0
  • #7 23 Gru 2010 15:07
    kiszuriwalilibori
    Poziom 9  

Jakie masz zdanie o dżwięku tego wzmaka? Praktycznie już niespotykany; ja go mam jakieś 18 lat i brzmi nieco zimno; ale stereo, dynamiika OK. Jeżeli chodzi o kolumny to mam samorówbki więc nieduzo pomoge

0