Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona kierownica w odkurzacu zelmer typ 338.

15 Mar 2008 17:51 2042 2
 • Specjalista AGD
  Witam rozkęciłem dzisiaj odkurzacz zelmer typ 338 rok. 1995 w celu wymiany łożyska ( a właściwie tylko pierścieni bo kulek już nie było ) :) i naprawa się udała. Jednak przy składaniu odkurzacza zauważyłem iż plastikowa kierownica pod turbinką jest jakby przetarta i stopiona. Turbinka nad nią też ma na sobie kawałki tego co pod spodem i jest mocno wytarta. Tu moje pytanie czy turbinkę wymienić wraz z kierownicą i dlaczego takie coś się stało ... czy mogła z powodu uszkodzonego łożyska przesunąć sie konstrukcja silnika??? Dodaję zdjęcie dla ułatwienia sprzwy
  pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  ps. Silnik typ 216.

  Uszkodzona kierownica w odkurzacu zelmer typ 338.


  Moderowany przez skryn:

  Proszę przeczytać instrukcję ...
  Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

 • Pomocny post
  Moderator Elektrotechnika
  Takie są efekty jak się zwleka z naprawą.Wszystko do wymiany(turbinka i kierownica),konstrukcja wirnika się nie przesunie(chyba że będziesz zdejmował łożyska metodą zza ucha).
 • Specjalista AGD
  Łożyska rzeczywiście były do wymiany dawno temu, jednak nie mogę uwierzyć, że tylko przez to kierownica tak się uszkodziła. Widziałem silniki bardziej uszkodzone a ten element był wporządku. To wygląda tak jakby turbinka obniżyła się i wjechała w tę kierownicę. Czy możliwe iż łożyska w swoich gniazdach siędzą zbyt lużno i podczas pracy wszystko się przesuwa ?? Pytam bo ie chcę mieć powtórki z rozrywki :) W starych odkurzaczach tego tupu łożysko od strony turbinki było zablokowane jeszcze pierścieniem chyba ziger ?? Czy w nowych typach z tego zrezygnowano ????
  pozdrawiam