Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z centralnym zamkiem w passacie B5

15 Mar 2008 19:41 3302 3
 • Poziom 2  
  Mam problem z centralnym zamkiem w passacie B5 98r. (anglik) mianowicie kupując go miałem 2 orginalne kluczyki z wbudowanym pilotem z których jeden od razu nie działał , wymieniłem baterie myślałem że coś pomoże , ale guzik.Nie przejmowałem się tym bo miałem drugi kluczyk ,teraz mam problem ponieważ go zgubiłem.
  teraz właściwie nie wiem co jest grane czy to wina kluczyka czy czegoś innego , gdy naciskam "otwórz" lub "zamknij" czerwona dioda miga ale kompletnie nic się nie dzieje.
  Słyszałem kilka głosów że trzeba "sparować" kluczyk z autem, ale nie wiem czy to prawda, a jeśli tak to nie wiem jak to zrobić.
  Proszę o pomoc ... z góry dzięki...
 • Poziom 28  
  Naciśnij przycisk zamknij l;ub otwórz na około 1 sek., a następnie ręcznie (kluczem) zamknij lub otwórz samochód. Od tej chwili pilot powinien działać z odbiornikiem w aucie. Jeżeli tak nie jest, to trzeba zaprogramować pilota (urządzeniem diagnostycznym). A może w międzyczasie było zmieniane radio ? A może pod dywanikiem kierowcy jest wilgoć ? Poczytaj, na tym forum o B5 napisano wiele.
 • Poziom 2  
  naciśnięcie przycisku na ok.1s i przekręcenie kluczyka ręcznie nie pomogło, chyba będę musiał znajść kogoś kto potrafi zaprogramować pilot .
  Ale dziękuje za radę ....Pozdrawiam....
 • Poziom 2  
  W końcu udało mi się zaprogramować (zaadoptować) kluczyk do mojego Passata bez użycia dodatkowego sprzętu dzięki poradzie z forum vw passat metoda była całkiem podobna do twojej kolego mr-perch tylko wszystko odbywało się przy włączonym zapłonie.Mianowicie:
  1.włóż kluczyk który chcesz dopasować w zamek drzwi (strona od kierowcy)
  2.drugim kluczykiem uruchom zapłon
  3.mechanicznie (przy zamkniętych drzwiach) przekręcając kluczyk w zamku zamknij (zarygluj) drzwi
  4.naciśnij przycisk otwórz na ok. 1s. puść i po ok. 1 s. naciśnij po raz drugi.
  auto powinno wydać krótki sygnał dźwiękowy potwierdzający dopasowanie.
  5.wyłącz zapłon
  Po wyłączeniu zapłonu centralny powinien już działać z pilota.
  Jeżeli to nie zadziała można spróbować tej samej metody tylko kluczyk włożyć od strony pasażera nie wiem czy to jakaś różnica ale mój passat to (anglik)

  Pozdrawiam..
  [/u][/url]