Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Blaupunkt - generuje zakłócenia dla CB

15 Mar 2008 20:25 1767 15
 • Poziom 9  
  Witam Kolegów! Mam problem ze wzmacniaczem audio marki BLAUPUNKT, który generuje zakłócenia odbierane przez CB. Czy da się coś z tym zrobić? Wzmacniacz jest na gwarancji i nie przysparza innych problemó poza tymi zakłóceniami.
 • Moderator
  To nie wzmacniacz generuje zakłócenia a pole nadajnika jest demodulowane we wzmacniaczu.
  Bez odpowiedniego odkłócenia wszystkich wejść i wyjść tego wzmacniacza się nie obędzie. Czy wzmacniacz także reaguje na telefon komórkowy? Jeżeli tak to zmień wzmacniacz. A CB to radio w samochodzie i na magnesówce pewnie. ...
 • Moderator
  Cześć.

  irekr napisał:
  To nie wzmacniacz generuje zakłócenia a pole nadajnika jest demodulowane we wzmacniaczu....


  Jeżeli wzmacniacz jest zasilany z przetwornicy, to właśnie on, a konkretnie przetwornica, potrafi generować niezłe zakłócenia. Zwłaszcza tanie "skośne" podróby... Markowe też to potrafią, jeżeli są źle zainstalowane.
  Temat zakłóceń generowanych przez wzmacniacze z przetwornicą były omawiane. Poszukaj.
 • Poziom 9  
  Wzm. zainstalowany jest dobrze, umieszczony jest w bagażniku a antenka na magnesie. A co do tego ma pole nadajnika??? Przecież zakłócenia są przy odbiorze...
 • Moderator
  Wzmacniacze maja przetwornice zasilania z 12 na 24 V (lub wyższe napięcie). Taka przetwornica straszliwie sieje, są nawet modele które maja przetwornice pracujące na 27 MHz (jako ze pasmo jest niestrzeżone). Niektóre modele wzmacniaczy samochodowych pracujące w w klasie D także potrafią robić straszny bajzel na wszelkich pasma, CB w szczególności..
  To że jest na nim napisane Blaupunkt wcale nie znaczy że jest Blaupunktem. Sam widziałem wyroby SONY o których serwisy Sony nic nie wiedziały.
  Skośnokie chwytają się wszelkich metod, byle było taniej....
 • Poziom 31  
  Słusznie Ci napisał Irker ! Zamiast woźić jakieś dno w aucie , lepiej złóż sobie jakiś dobry KIT . Pełno tego nawet na Elektrodzie . Jak nie to zobacz Nowy Elektronik , Oni też mają dobre rzeczy . Przynajmniej będziesz wiedział co masz . Pozdrawiam !
 • Poziom 9  
  jesli nic nie możesz pomóc to lepiej nic nie pisz. Szkoda prądu. Wzm. jest to markowy BLAUPUNKT i wszystko w tym temacie.
 • Poziom 26  
  No to musisz go poprawić "po fabryce". Zainstalować brakujące dławiki i kondensatory blokujące przy przetwornicy nie zainstalowane tam przez producenta z oszczędności. Jeśli będziesz wiedział jak to zrobić (a walka z zakłóceniami to jedno z najtrudniejszych zagadnień) pozbędziesz się warkotu. Znacznie szybciej i łatwiej wymienić wzmacniacz na "mniej markowy" za to pozbawiony przetwornicy.
 • Moderator
  W ramach obniżania kosztów Blaupunkt od pięciu lat NICZEGO nie produkuje u siebie. Czy to jest Blaupunkt , Nordmende czy Siemens to i tak pochodzi z Taiwanu, Chin czy Korei. To nie te czasy, kiedy była to solida niemiecka robota. To tak jak z ksenonami w samochodach: tanie wspaniałe, ale radia już sobie nie posłuchasz...
  I poszukaj wzmacniacza bez jakiegokolwiek elementu impulsowego.
 • Poziom 31  
  Dlatego polecam Kit z Nowego Elektronika . solidna klasyka tego gatunku bez udziwnień . A i podszkolić się można . Najlepsze jest składanie takich klocków ! Dużo lepiej odpręża niż naprawa bubli . Pozdrawiam !
 • Poziom 40  
  irekr napisał:

  I poszukaj wzmacniacza bez jakiegokolwiek elementu impulsowego.


  Nie ma takich - chyba że chińske badziewie z placu na samochodowym scalaku PA.
  A wzmaki Blaupunkta to rzeczywiście chińskie badziewie.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Jack09 napisał:
  jesli nic nie możesz pomóc to lepiej nic nie pisz. Szkoda prądu. Wzm. jest to markowy BLAUPUNKT i wszystko w tym temacie.

  Koledzy , naprawdę piszą samą prawdę.

  A ja z innej beczki.

  Oddałbym (pisałeś na gwarancji) wzmacniacz do sklepu lub serwisu z zaznaczeniem jakiego typu jest uszkodzenie. I utarłbym przysłowiowego nosa właśnie sklepom i hurtowniom , które handlują (w pełni świadomie) takim sprzętem. Doprowadziłbym ich do "bólu" , może to by poskutkowało.

  Pozdrawiam.
  PS. Celem eksperymentu zakupiony na alledrogo (przez znajomego), odesłałem wadliwy sprzęt (aparat Kodaka) do Bydgoszczy. Odesłano naprawiony , ale pobór prądu zamiast do 150mA wynosił 164mA. No to znów Bydgoszcz. Zrobiłem to razy kilka z tym samym aparatem, aż odesłali mi Kodaka innego o numer wyższego (lepszego). Może jestem złośliwy , ale Oni mnie (tzn. kolegę) oszukali , więc czemu nie. Pisali przecież w karcie gwarancyjnej , że aparat jest "Hi-Fi" a sami stwierdzili , że nie był taki dobry.
 • Poziom 9  
  Panowie, bez zbędnych filozofii. Jak zrobić taki dławik na przewodach zasilających? Innym doradcom z góry dziękuję. Jeśli nie posiadasz wiedzy w tym temacie to pisz wiersze. Nie zajmuj pamięci tutaj...
 • Moderator
  Cześć.

  Jack09 napisał:
  ...Jak zrobić taki dławik na przewodach zasilających?...


  Kolego, trzeba zacząć od szukania i czytania.
  O takich filtrach (i dławikach) pisano wielokrotnie. Polecam posty Kolegi Swadzyniak Tadeusz np. w tym temacie:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic613795-300.html

  Generalnie, cały temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic613795-0.html ma tu zastosowanie.
  Swoim ostatnim postem łamiesz 16 punkt regulaminu elektrody. Jeżeli dyskusja będzie się dalej tak toczyła, to temat zamknę.