Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer za NAT, odmienna adresacja, kompy nie widzą się.

15 Mar 2008 20:54 1608 14
  • Poziom 15  
    Witam...

Konfiguracja sieci wygląda tak:
    ...--->KOPMUTER_1--->RUTER--->KOMPUTER_2.

KOMPUTER_1 jest wpięty do portu WAN rutera, gdyż udostępnia mu Internet. Chodzi o to, że chcę bezpośrednio wymieniać pliki i grać w sieci między tymi dwoma komputerami, jednak ze względu na to, że komputery te mają odmienną adresację IP, nie widzą się w otoczeniu sieciowym przy tej samej grupie roboczej. Pingi między nimi idą.

Help me, please...
  • Poziom 19  
    rutera wepnij przed komputer1
  • Poziom 15  
    ja_fryta napisał:
    rutera wepnij przed komputer1

Wiem, że tak by działało bez problemów, ale nie mogę tak zrobić z przyczyn technicznych. Proszę o rozwiązanie tego problemu przy takiej konfiguracji jaką podałem... Wiem, że jest to możliwe...
  • Poziom 34  
    Przełącz router w tryb Bridge, to oba komputery będą w jednej puli adresowej.
  • Poziom 20  
    Jeżeli komputer 1 udostępnia internet routerowi, a router komputerowi 2 - to do czego służy ten ruter przepraszam ? Podaj jakieś szczegóły, bo na pierwszy rzut oka ta instalacja jest bez sensu.
  • Poziom 15  
    jawoks napisał:
    Jeżeli komputer 1 udostępnia internet routerowi, a router komputerowi 2 - to do czego służy ten ruter przepraszam ? Podaj jakieś szczegóły, bo na pierwszy rzut oka ta instalacja jest bez sensu.

Dokładnie to jest tak, że internet odbieram z sieci bezprzewodowej, za pomocą zewnętrznej antenki umieszczonej poza budynkiem i podpiętej do bezprzewodowej karty sieciowej zainstalowanej w Komputerze1. W Komputerze1 zainstalowana jest też karta Ethernet, która podłączona jest do rutera Wi-Fi. Komputer1 pełni zatem rolę serwera, udostępniającego internet. Komputer2 łączy się bezprzewodowo z ruterem.

Wiem, że pasowałoby dokupić AP i zrobić to inaczej, ale zależy mi na tym, żeby zostawić taką konfigurację. Problem stanowi jednak bezpośrednie połączenie tych dwóch komputerów i wymiana plików między nimi.
  • Poziom 18  
    1. spróbuj komputer 2 a dokładnie jego adres IP umieścić w DMZ na routerze
    2. skoro ten 1 komputer udostępnia neta drugiemu to po co router?
    zainstaluj sobie winroute na 1 komputerze i zrób NAT i udostępnianie na nim
    usuniesz zbędny router to raz a dwa pozbędziesz je tego problemu
  • Poziom 22  
    W "DMZ", no na pewno, tylko podejrzewam, że ma jednak na nim być internet...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podlacz komp 1 do portu LAN routera, adresacja w tej samej podsieci obu kompow, nie jest tu potrzebny port WAN routera, odpowiednio ustawione adresy dla obu kompow i bedzie dzialac. Taniej jest dokupic druga karte radiowa do kompa z internetem.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Trzeba było na samym początku napisać ze ruter udostępnia net drugiemu komputerowi poprzez WIFI. Zrób tak jak napisał trocse wypnij kabel z portu WAN i wepnij pod jeden z wolnych LAN.
  • Poziom 15  
    Samuraj napisał:
    Trzeba było na samym początku napisać ze ruter udostępnia net drugiemu komputerowi poprzez WIFI. Zrób tak jak napisał trocse wypnij kabel z portu WAN i wepnij pod jeden z wolnych LAN.

Jeśli tak zrobię, to nie będę miał internetu na Komputerze2.

mr_grabarz napisał:
    1. spróbuj komputer 2 a dokładnie jego adres IP umieścić w DMZ na routerze
    2. skoro ten 1 komputer udostępnia neta drugiemu to po co router?
    zainstaluj sobie winroute na 1 komputerze i zrób NAT i udostępnianie na nim
    usuniesz zbędny router to raz a dwa pozbędziesz je tego problemu

DMZ mam ustawione, ale to nie pomaga.
    Komputer2 łączy się bezprzewodowo z ruterem, więc niem mogę wyrzucić rutera.
  • Poziom 35  
    A to niby dlaczego nie ?
    Sam mam tak zrobione i działa bez problemu już ze 2 lata.
    Ruter w tym momencie ma wyłączone wszystkie funkcje i działa jak normalny switch tylko z tym że jeden komputer nie jest podłączony kablem tylko poprzez WIFI.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Opisz adresacje dokladnie kazdej z kart, moje rozwiazanie jest najbardziej optymalne, podaj takze adresacje interfejsow w routerze.
  • Poziom 15  
    Działa!

Dzięki wielkie wszystkim. Szczególne podziękowania dla trosce i Samuraj. Byłem pewny, że tak jak pisaliście nie bedzie działać, bo już wcześniej tak próbowałem konfigurować, a ktoś życzliwy powiedział mi, że to niemożliwe. Problem wtedy tkwił w tym, że jako bramę dla karty Wi-Fi w Komuterze2 podawałem adres IP rutera, a nie karty Ethernet w Komputerze1. Jeszcze raz wielkie dzięki :)