Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.2HPT/gaz nie pali

16 Mar 2008 11:10 4398 9
  • Poziom 12  
    Witam. Potrzebuje fachowej porady,moze ktos spotkal sie z takim przypadkiem.Skoda 1.2 12v nie odpala.Kreci stabilnie,nic nie blokuje,cis.paliwa ok,sprezanie ok,iskra ok,w vagu po dluzszym kreceniu wypada blad czujnika walka rozrzadu.Podczas krecenia od czasu do czasu walnie w kolektor dolotowy a potem dlugo cisza.Czy mozliwe jest jakies uszkodzenie od gazociagu? Np. zmieniona mapa czy cos takiego?Co jeszcze sprawdzic?Zachowuje sie jakby mial przestawiony rozrzad,no ale tam jest lancuch i jeszcze nie dotykany.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Jak nic nie znajdziesz to sprawdz ten rozrząd. Nie wiem jak to jest z tym silnikiem w tych Skodach, ale np. Polo 1,2 12V miało taką wadę, że sie przestawiało (też było na łańcuchu).

Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    sprawdze ale to trzeba motor w mak rozlorzyc .... A czy niewlasciwe dzialanie czujnika wal.rozrzadu moze powodowac nie zapalenie silnika?
  • Poziom 38  
    moim zdaniem jeżeli rozrząd wporządku to czujnik broi,pokazuje przecież błąd.
  • Poziom 38  
    Przestawiony rozrząd na 98,5%. Na szczęście tam gary chyba co 120 stopni bo miałem takie Polo z tym silnikiem z przewalonym rozrządem o cztery zęby i zaworów nie ruszyło, żeby było śmieszniej to sprężanie miał po 14 bar na każdym cylindrze. Błędów nie pokazał wogóle, bo akurat przeskoczył na tym drugim wałku (nie pamiętam czy ssący czy wydech) niż czujnik wałka i na kompie się mu góra z dołem zgadzała. Kupując rozrząd w ASO mechanik nieoficjalnie powiedział mi, że się zdaża czasami w tych silnikach. Niestety potrzebne są blokady do sprawdzenia.
  • Poziom 22  
    Do sprawdzenia rozrządu nie trzeba blokad. Wystarczy ustawić pierwszy tłok w GMP, odkręcić zaślepki na tyle wałków i sprawdzić położenie nacięć na wałkach. Powinny być ułożone w jednej linii prostopadle do osi wału korbowego. Również obstawiam, że przeskoczył łańcuszek. Jeżeli tak to najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić przednią prowadnice łańcucha, po zmianach konstrukcyjnych jest dłuższa aby zapobiec przeskokowi. Koszt łyżwy w ASO około 30zł...
  • Poziom 12  
    dzieki za podpowiedz jutro od rana biore sie za spr rozrzadu
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Mnie się trafiło, że przekręcało się koło wałka wydechowego na samym wałku.
    Po wymianie prowadnicy, proponuję również zmienić podkładki cierne pod kołami zębatymi.
    A jak się przestawi wałek, to ma zbyt duże sprężanie, w granicach 16-17 bar.
  • Poziom 12  
    ladamaniac miales racje!czujnik walka rozrzadu pokazywal blad bo nie bylo synchronizacji z walem-oczywiscie posypal sie rozrzad (napinacz hydr. i jedna lyzwa) Wymienilem wszystko caly zestaw.Zapalil od kopa tylko kula bo buraki co go mieli wczesniej do sprawdzenia spalili jakims cudem 2 cewki.Wypadaja zaplony na 2i3 cyl.podlozylem uzywki i burza! Dzieki za podpowiedz.