Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie monitora Sampo s1722

Baumi 16 Mar 2008 11:33 1274 4
  • #1 16 Mar 2008 11:33
    Baumi
    Poziom 9  

Witam.

Dostalem dzis ww. monitor, jednak bez zasilacza (zasilanie zewnetrzne 12V). Planuje wyciagnac kable z kompa i podlaczyc do gniazda monitora, jednak z takim gniazdem spotkalem sie pierwszy raz. Elektronika mówi mi bardzo malo, poniewaz pracuje w innej dziedzinie wiec prosze Was o pomoc. Chodzi o ustalenie ktore piny w gniezdzie do czego sluza i jak to powinno byc podpiete.

Gniazdo jest okragle i posiada 4 rowno rozmiszczone wejscia (2 u gory i 2 na dole) oraz dookola masę (przynajmniej tak mysle). Wujek google nie pomogl, nie znalazlem tez manuala do tego monitora.

Moze ktos sie juz z czyms takim spotkal i wie jak to podlaczyc? Bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozrawiam :)

edit:
    Wtyk jest tego typu: http://www.ebay.adner.net/projekcja/oryginal/lishin125-4pin-4.jpg

0 4
  • #2 16 Mar 2008 18:11
    beatom
    Poziom 32  

Najlatwiej bedzie jednak rozebrac monitor i sprawdzic, ktore piny sa wykorzystane. Co do pomyslu zasilania go z komputera jestem przeciw. Bedzie to dodatkowe obciazenie galezi +12V, ktora i tak nie posiada wystarczajacej wydajnosci pradowej.
    No, ale Twoj monitor i Twoj komputer...

0
  • #3 16 Mar 2008 18:23
    Baumi
    Poziom 9  

Monitor rozebralem, jednak wszystkie 4 wejscia sa wpiete w elektronike... na tym konczy sie moja znajomosc tematu :P Znalazlem jednak gdzies na stronie informacje, ze 2 wejscia to -12V (bardziej oddalone) a pozostale 2 (blizej siebie) to +12V. Chcialbym jednak ta informacje potwierdzic, bo szkoda mi monitora :)

0
  • #4 16 Mar 2008 21:57
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Na wejściu do elektroniki pewnie jest kondensator elektrolityczny, + ma być na + i - na - kondensatora. Co do połączenia pinów między sobą - miernik.
    Można jeszcze miernikiem przedzwonić "-" pewnie wychodzi na obudowę, ale... (nie spotkałem wprawdzie w monitorach + na obudowie).
    Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Mar 2008 07:15
    Baumi
    Poziom 9  

Dostałem od znajomego taka odp:

"Mam płytę główną przemysłową posiadającą zewnętrzne zasilanie na 12V z takim właśnie wejściem. Poszukam książki do tej płyty i podam Ci co na który pin podać"

nastepnie:

"Rozumując, że chodzi Ci o takie gniazdo:

Zasilanie monitora Sampo s1722

to górne piny podpinasz do +12V, a dolne do masy"

Mysle, ze to rozwiazuje problem :P Choc monitor dalej nie dziala, sadze, ze moze byc jednak uszkodzony. W kazdym razie dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

0