Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z obrazem na fergusonie 2018

Zibixxx25. 16 Mar 2008 11:34 1379 5
  • #1 16 Mar 2008 11:34
    Zibixxx25.
    Poziom 8  

Witam, mam 2018se chciałem sprawdzic co to za model w/g instrukcji z forum, ale zamiast 2 opcji miał trzecią, S150EC w info. boot był 16.1. wgrałem wszystko po kolei ale PC nie świecił postanowiłem wgrać jeszcze raz ale teraz zaczynając od boota, niestety po wgraniu boota 20.1 nie mam widocznego menu na ekranie tv, tylko na wyswietlaczu widać numer kanału który wybieram oraz napis menu gdy nacisnę menu na pilocie, teraz wgrałem boot i soft ze strony producenta, i był dalej ciemny ekran, spróbowałem przerzucić z tyłu kabel euro z gniazda tv do vcr i okazało sie że coś widać ale tak jakby było zakodowane w D2MAC, czyli pofalowany i poskręcany obraz? czy jest możliwość ze coś sie uszkodziło z obrazem.

• #2 16 Mar 2008 13:49
    Dariusz1980
    Poziom 9  

Witam są dwa modele 2018 jeden starszy jest SEC a drugi SE, softy są oznaczane do starszego s100sec a do drugiego s100se. Soft s150 to oprogramowanie do 3018. W twoim przypadku masz wgrany zły soft. Podaj numer fabryczny twojego ferdka. Pozdrawiam

• #3 16 Mar 2008 14:15
    Zibixxx25.
    Poziom 8  

wiem ze był soft z 3018, teraz wgrałem boota i soft ze strony fergusona (20.1) Problem jest w tym ze brak obrazu z gniazda euro "TV" a z "VCR" jest obraz tylko że bardzo zniekształcony, ale można na nim zauważyć że tuner działa prawidłowo po wgraniu boota i softu, reagujac na polecenia pilota.

Serial No: 19770

• #4 18 Mar 2008 23:07
    Dariusz1980
    Poziom 9  

Witam
    Jakiego boota wgrałeś SEC czy SE może twój poprzednik namieszał w tunerze. Z tego co sobie przypominam to o tym numerze to jest już SE. A jak boot jest ok to wgraj oryginalnego softa ze strony fergusona. Na stronie DVB-Board znalazłem coś takiego.

FERGUSON AF - 2018 SEOLD & AF - 2018 SEC

Dla posiadaczy tunerów Fegruson AF-2018SEold i AF-2018SEC.

Pamiętajcie, że tunery te z zewnątrz wyglądają identycznie i oba mają opis AF-2018SE na przednim panelu ale różnią się płytą główną (modułem wyświetlania obrazu).

Przed zmianą softu najlepiej włączyć tuner, wcisnąć przycisk MENU a potem z zakładki NARZĘDZIA wybrać INFORMACJE i jeśli jest w
    Software Version: TSR (numer softu)S100SE to jesteś użytkownikiem 2018SE old
    Jeśli jest tam TSR (numer softu)S100SEC to jesteś posiadaczem tunera 2018SEC.

Jeśli w tunerze wpis w Software Version nie zgadza się z podanymi powyżej (co ma miejsce dosyć często) trzeba dokonać detekcji nagłówka
    Postępuj zgodnie z instrukcjami:

Uruchamiamy AUC_Heditv0.91 i z listy rozwijanej wybieramy "Detect".
    W oknie, które się pojawi zaznaczamy "Correction" i "Soft", wybieramy port COM, przełączamy tuner w tryb STANDBY (wyłączamy z pilota), wpisujemy z pilota kod 74620 i naciskamy "Start".
    Po zakończeniu zgrywania ujrzymy informacje o tunerze w polach "Type", "Ver", "Model".
    Jeśli w nagłówku po detekcji w polu model jest S100SEC, to masz nowy model 2018SEC
    Jeśli jest tam S100SE albo ARH1 to masz stary model 2018SEold

• #5 18 Mar 2008 23:56
    samja
    Poziom 19  

Witam.
    Może to Ci coś pomoże. Z tego co pamiętam jak 2018 był jeszcze bardzo popularny, to boota należało wgrywać po kolei jeśli chodzi o numery. Przeskok, tak jak np. w twoim wypadku z 16.1 na 20.1 powodował to że tuner nie chciał dalej "gadać". Spróbuj wgrać z powrotem 16.1, jeśli odpali to po kolei: 17.1, 18,1 itd. Jeśli nie zaskoczy, to chyba jedynie reanimacja przez J-taga.
    Pozdrawiam.

• #6 19 Mar 2008 00:34
    darek23422
    Poziom 27  

Spróbuj z botem 15.1 lub wgraj oryginalnego softa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME