Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy opłaca sie wymienic mobo+proc(ewentualnie ram i grafa)?

rutekm 16 Mar 2008 11:40 1038 5
    rutekm
    Level 10  
    Witam.

Posiadam obecnie ( w nawiasie podaję ile dostanę około na Allegro lub od znajomego):
    - Sempron 2800+ socket A (70zł)
    - Gigabyte GA-7N400S-L NF2 (80zł)
    - 1GB DDR OCZ Platinum i 512 DDR Corsair (220zł) i tu bym zyskał w stosunku do cen DDR II
    - Gigabyte Radeon 9550 (40zł)
    - Seagate 200GB ATA100 7200
    - zasilacz Enermax EG365AX-VE(G)
    - napędy
    - obudowa jest dosyć dobrze chłodzona, więc jakby można było overclokować procek to nie ma problemu.

Czyli ok.400zł.

Nie gram w ogóle w gry, ale przy jakiejś obróbce zdjęć, bardziej wymagających programach itd. widać już, że to nie młodzieniaszek.

Nie potrzebuję hipertechnologii,w gry nie będę grał,więc mam nadzieję,że zasilacz i dysk będą mogły pozostać.

Co mogę dziś nabyć za ok.500zł (ewentualnie odrbonę więcej) i czy będzie to odczuwalna różnica (oczywiście mogą być rzeczy używane).

1) Z tego co sie orientowałem kiedyś to nawet stare Athlony 64 były dużo lepsze niż mój sprzęt,a są po śmiesznie niskich cenach płyty i procki (wtedy nawet pamięci i grafika by pozostała) mowa o Socket 939
    2) Athlon X2 - coś na tym
    3) dual-core - coś na tym

Czy w ramach ok.500zł da się dobrać (mogą być używki): płytę,procka,najgorszą grafę i pamięć 1GB (mogę w przyszłości dokupić 1GB) lub 2GB i czy odczuję różnicę w stosunku do obecnego configu?

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Krzysiek1wr
    Level 14  
    wymien sobie procka ram mozesz dokupic bo za tyle co ty chcesz to nie sprzedasz ich i grafike mozesz i to wystarczy i tak masz wystarczającego kompa jak nie grasz w gry
    rutekm
    Level 10  
    1) Wymienić procka-jak to prawie najwyższy model z sempronów,a bartona na socket A nie ma sensu.

2) mam 1,5GB ramu na 3 slotach, więcej już nie włożę
    3) ceny to zaproponowane przez znajomego np.za ram i mobo
    Krzysiek1wr
    Level 14  
    nie oszukujmy sie sempron jest słabym prockiem, a ram 1,5GB moim zdaniem jest wystarczająco a mozesz 512 na 1gb wymienic i grafike na 256 i gites
    rutekm
    Level 10  
    Ale kto z czym się oszukuje?

Jaki procesor proponujesz?Coś innego na Socket A? Przy posiadaniu jednego z wyższych modeli? Przy PS,Gimpie jaka będzie różnica między moim a Bartonem porównując do dzisiejszych dwurdzeniowców? Nie opłaca się, to na pewno.

Pamięci DDR już na pewno nie opłaca się dokupować, przy jej cenach w stosunku do DDR2.

Czy czytałeś mój post? Napisałem,że nie gram w gry. Po co mi lepsza grafa?
    Krzysiek1wr
    Level 14  
    to wiem ze ddr2 sa tansze i szybsze ale to trzeba płyteG wymieniac... a procka na athlona