Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radia sony + skoki napięcia? + wyłączające sie radio:/

mencnar 16 Mar 2008 12:04 1508 3
  • #1 16 Mar 2008 12:04
    mencnar
    Poziom 9  

Witam!!
    Sorry jeżeli w złym dziale i wogóle ale nie wiem gdzie szukać pomocy-google nie odpowiedzialo na moje pytania:/
    Posiadam samochodzik cc 900 + gaz, 94'
    Radia pracujące w samochodzie to Sony kaseciak z wyzszej polki-sterowanie glosem itd LUB Sony MD-taki średniej klasy. Do tego zmieniarka wzmacniacz i basik-ale to pomińmy bo czy radia pracują w zestawie czy też samodzielnie objaw ten sam.
    Co sie dzieje?? Autko zapalone, włączam radio, gra fajnie-dam głośniej wyłaczy sie i po chwili sam sie włącza, to samo jak dodam gazu-wskakuje na obroty, przelacza sie na gaz, wtedy silnik troche spada na obrotach-radio pada, włącze ogrzewanie w samochodzie-stopień 1 i 2 ok włącze 3 najmocniejsze dmuchanie radio sie wyłącza, no i to samo jak wyłącze światła mijania i po chwili je włącze:/
    Dla mnie widocznym jest że jak włączam inne odbiorniki prądu to wtedy radio pada, ale skąd takie skoki napięcia??
    Pomoze ktoś?? Nie wiem czy to wina samochodu, czy radia-wcześniej przez pare miesięcy grało ok, na jesień zeszłego roku zaczelo sie psuć:/
    Sprawdziłem już akumulator-wymieniłem/podmieniłem na nówke-nic nie dało
    Prosze o pomoc. Dziękuję!

0 3
  • #2 19 Mar 2008 23:59
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Proponuję cały sprzęt podłączyć bezpośrednio do normalnie naładowanego akumulatora (jakiegoś zewnętrznego poza autem) i sprawdzić pobór prądu i spadek napięcia oraz poprawność działania całego sprzętu. Jeżeli będzie ok to moim zdaniem masz niewydolność prądową ładowania albo upływ prądu do masy w elektryce auta.

0
  • #3 20 Mar 2008 02:26
    SlaweK
    Poziom 43  

O ile pamiętam to w cieniasie jest właśnie tylko stały plus z akumulatora w instalacji. Wypadało by zrobić proste pomiary napięcia w momencie wyłączania się i wszystko się rozjaśni.

SławeK

0
  • #4 05 Maj 2008 00:43
    MULTIPLIKATOR
    Poziom 10  

alternator do regeneracji... czasem lepszy regulator wystarcza

0
  Szukaj w 5mln produktów