Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 107T5 - zielony wychodzi poza kontury

16 Mar 2008 16:25 1124 4
 • Poziom 10  
  Witam, w monitorze Philipsa 107T5 chassis V3017 kolor zielony wychodzi poza kontury. Z tym, że na środku kineskopu jest to prawie niewidoczne a w górnej i dolnej części jest tak silne, ze stwarza wrażenie nieostrego obrazu(focus jest wyregulowany prawidłowo). Co może być tego przyczyną, czy to jakaś wada/uszkodzenie kineskopu?
 • Poziom 28  
  Na temat sprawdzania, czy kineskop jest dobry, napisano już wiele postów.

  Zamień miejscami doprowadzenie do czerwonej i zielonej katody. Po tej zamianie wszystko, co jest zielone monitor będzie wyświetlać na czerwono i wszystko, co czerwone monitor będzie wyświetlać na zielono. Jeżeli po tej zamianie będzie wychodzić kolor czerwony to szukaj przyczyny w układzie sterującym czerwoną katodą. Jeżeli po zamianie też zielony będzie wychodzić, tak, jak teraz, to kineskop, a tym samym cały monitor do wyrzucenia (chyba, że masz drugi egzemplarz tego samego modelu lub przynajmniej z identycznym kineskopem).
 • Poziom 26  
  Często są zimne luty na cewkach kineskopu(płytka z paroma cewkami i innymi elementami przymocowana najczęściej u góry cewek odchylających)Zimne luty , lub inne uszkodzenia w tym rejonie skutkują brakiem zbieżności i mogą powodować takie objawy.
  Powodzenia.
 • Poziom 34  
  Cześć.
  Często też trzeba wyregulować konwergencję.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 28  
  Zrób następujący eksperyment w nocy lub w zaciemnionym pomieszczeniu:

  Zmniejsz jasność i kontrast do zera, jeżeli funkcja "Lightframe" jest włączona to ją wyłącz. W pomieszczeniu ustaw minimalną jasność i kontrast taką, przy której już widać obraz. Sprawdź, czy w tych warunkach problem też występuje. Jeżeli nie, to na 90% kineskop jest dobry.