Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny DRAGON I wzmak, ROTEL RA-931 Mk II wystarczy?

rafalbronx 16 Mar 2008 17:23 3286 13
Optex
    rafalbronx
    Level 10  
    Witam
    Prosze o wyrażanie swoich poglądów jaki wystarczy wzmak do kolumn Dragon 250 http://www.audiomega.pl/produkt.php?cat=20 . Mam ROTEL RA-931 Mk II podobno najlepsza integra do 2000 zł dałem za niego ponad 1000 zł pare lat temu... czy wystarczy do tych kolumn??

Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.
    Tytuł nie zawiera wszystkich niezbędnych informacji, a sama treść postu również odbiega od w/wym regulaminu.
    Proszę poprawić i uzupełnić.
    Regulamin p.11, 10.9, 15.
    (dj-MatyAS)
  • Optex
    Malas1984
    Level 29  
    Jeżeli ten Rotel ma moc wyjściową znamionową maxymalną 100-160W to będzie dobrze działał z tymi kolumnami, jest to moje wyrażenie opini na ten temat, może jeszcze ktoś coś lepiej poradzi ;-)
    rafalbronx
    Level 10  
    Piękny – suchy i wyrafinowany – taki właśnie jest ROTEL. Do muzyki rockowej i poważnej nie ma dla siebie konkurencji w tej klasie sprzętu. Perfekcyjnie oddaje scenę – segmentacja rewelacyjna – kroi muzykę jak należy – to typowy wzmacniacz dla ludzi, którzy mają sprecyzowane wymagania odnośnie brzmienia i gatunków słuchanej muzyki oraz dla tych którzy przygodę z prawdziwym stereo dopiero rozpoczynają. NAD jest może bardziej uniwersalny – ale w pojedynku stereofonii nie ma szans – ROTEL jest stworzony do muzyki instrumentalnej i szczególnie polecam go takim melomanom... Konsekwentne wzornictwo, konsekwentne brzmienie, wiadomo, że Rotel jest firmą japońską, jednak powszechnie znane i widoczne są wpływy brytyjskich koncesji (inżynierowie pracujący nad konstrukcją i projektanci dbający o stylowy design) co nie powinno być żadnym zaskoczeniem, ponieważ konstrukcje projektowano z myślą o wymagających brytyjskich odbiorcach. Urządzenie zbudowane z wysokiej jakości komponentów. Transformator sieciowy, firmowany, masywny toroid, w pełni zabudowany (metalowa puszka), układ końcówki mocy oparty na wysokiej klasy tranzystorach, kondensatory filtrujące firmy Rubycon , pozostałe kondensatory zastosowane we wzmacniaczu również firmy Rubycon lub nichicon (w tym zielone z serii „muse”). Żadne nie są „spuchnięte”, brak jakichkolwiek oznak zużycia, osobom z branży żywotność tych komponentów jest doskonale znana :) .Podsumowując: super urządzenie, doskonałe wykonanie, deklasuje wszystkie podstawowe, średnie i wyższe modele wzmacniaczy takich firm jak Sony, Pioneer, Yamaha, Denon, Kenwood, Technics, Onkyo biorąc nie raz na rozkładkę „grubsze ryby” wymienionych producentów.

DANE TECHNICZNE:

• moc 4x60watt
    • regulacja tonów BASS
    • regulacja tonów SOPRAN
    • tape MONITOR
    • wejść audio liniowe: TAPE– AUX – CD – TUNER
    • wejścia gramofonowe: PHONO
    • wejścia CD i PHONO złocone
    • możliwość pracy z kolumnami o impedancji 4 – 8 ohm
    • wewnątrz: końcówka mocy oparta na tranzystorach
    • wewnątrz: firmowane potężne trafo ROTEL toroidalne EKRANOWANE
    • wewnątrz: wysokiej jakości, trwałe kondesatory
    • przedni panel wykonany z aluminium
    • Pobór: 210W

Dodano po 26 [sekundy]:

taki opis znalazłem na jego temat :)
    Malas1984
    Level 29  
    Troszkę mało ma tej mocy ;-/ , ale cóż taką tylko dysponuje ;-) szkoda, że nie z takiego podziału jak napisałem, ale nie jest powiedziane, że nie może z takimi kolumnami współpracować jeśli impedancja się zgadza..
  • Optex
    KKozzi
    Level 2  
    Ten wzmak jest za słaby... Wogóle to napewno nie jest najlepsza integra do 2000zł, bo wystarczy popatrzeć np. na Onkyo, Akai i inne japońce. niektóre mają ze 3x tyle mocy co ten rotel.
    Aha i jeszcze warto dodać, że ten rotel ma 4x60w ale przy 4ohm :P moim zdaniem złom... :/
    rafalbronx
    Level 10  
    mam tube 350 rms i ładnie gra :) ale powiem Ci że jak grałem na jednej imprezce i podłączyliśmy dwie kolumny estradowe to niesamowicie grało :) szyby ledwo wytrzymywały :-)

Dodano po 1 [minuty]:

KKozzi ty na niczym się nie znasz:P jesteś dużo w tyle :p
    Malas1984
    Level 29  
    Poszukaj czegoś na allegro, może ma ktoś jakiś wzmacniacz na sprzedarz o lepszych parametrach mocowych ;-)
    KKozzi
    Level 2  
    Oj bronxie:P pochwal sie jakiej firmy :P Boshman :D nie ma takiej mocy jak jest napisane :P ty nie słyszałeś niesamowitego dźwięku :P
    rafalbronx
    Level 10  
    ale też sprzydało by sie go sprzedać;p ostatnio na allegro było podobny wzmak tylko o mniejszym poborze mocy za 600 zł :D za ta kasę w h.. lepszy by był... jeśli masz jakies wzmaki na oku co by były dobre do tych kolumn to wystaw link. pozdro
    Malas1984
    Level 29  
    Wejdź w allegro, to nie kosztuje prócz chwili czasu poświęconego na szukanie sprzętu....jest tego naprawdę dużo ;-)
    rafalbronx
    Level 10  
    stykło by?? :D

Proszę zapoznać się z wpisem moderacyjnym zamieszczonym w pierwszym poście.
    Na Forum nie zamieszcza się linków do stron internetowych o charakterze krótkotrwałym.
    Regulamin p.10.11.
    Link usunąłem.
    (dj-MatyAS)
    Malas1984
    Level 29  
    No już ten ma więcej mocy wyjściowej i bardziej mocowo pasuje do tych kolumn niż ten Rotel 60 Watowy ;-)
  • Helpful post
    dragoq31
    Level 16  
    Nie sugerujcie się mocą. Niektóre wzmacniacze mają "napisane" np: 2x150W rms ... I co z tego? jak w rzeczywistości bedzie to grało gorzej od 60 Watowego wzmacniacza który jak pisze że ma 60 wat to ma te 60 wat. Skusiłem sie kiedyś na jakiegos samoroba do tuby. pisało że ma 200 wat rms okazało sie że był zrobiony na jakichś TDA ;/

Moc to nie wszystko :D
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Proszę niezwłocznie zastosować się do uwag moderatora.
    Forum to nie czat, proszę pisać tak jak przystało na forum.
    Kolega chce porady, czy po prostu pogadać z kimś ? - do tego drugiego celu służą komunikatory internetowe.

Przenoszę do działu: "Nagłośnienie Domowe".
    Jeśli posty nie zostaną poprawione, a dyskusja nadal będzie przebiegała w sposób typowy dla czatu, cały temat poleci do kosza.

Przeniosłem z: "Audio"