Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Neckar 19E a inne, co wybrać

16 Mar 2008 17:36 11638 14
  • Poziom 10  
    witam
    chce kupić piecyk właśnie Neckar 19E. Czy mógłby ktoś kto zna ten sprzęt wyrazić swoją opinie czy warto w to inwestować.
    Podgrzewacz ma zasilać kuchnie i łazienke (mieszkanie w bloku)
    pozdrawiam :)
  • Poziom 11  
    To uboższa wersja piecyka WRP 112B. Brak w nim modulacji. Także komfort niższy. Produkowany w Hiszpanii w fabryce Boscha. Sprzedałem ich sporo, nie są awaryjne, mają serwis Boschowski (Junkers). Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    WES TERMETA G-19-02 niejest tańszy ale jego sprawnośc i bezawaryjność są o.k . serwis i części wrazie czego też .
    cena generatora iskry do junkersa to ok350zł do termeta 180 .Ja go mam i jest git.

• Poziom 16  
    glorb napisał:
    To uboższa wersja piecyka WRP 112B. Brak w nim modulacji. Także komfort niższy. (...)
    Bardzo bym prosił o wyjaśnienie czym jest ta "modulacja" w gazowych podgrzewaczach wody.
    Dziękuję,
  • Poziom 11  
    Robinson74 napisał:
    glorb napisał:
    To uboższa wersja piecyka WRP 112B. Brak w nim modulacji. Także komfort niższy. (...)
    Bardzo bym prosił o wyjaśnienie czym jest ta "modulacja" w gazowych podgrzewaczach wody.
    Dziękuję,

Generalnie: bez względu na to, czy "odkręcisz" wodę na mały strumień czy duży, Neckar pracuje z tą samą (stałą) mocą płomienia. Przykładowo odkręcasz na mały strumień np. do golenia się, to masz wodę gorącą i możesz ew. uzupełnić to zimną wodą. Reasumując: niższa cena zakupu-droższa eksploatacja. Ale wyrób jakościowo ok.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Generator nie 350zl ale 270zł tak dla formalności.
  • Poziom 1  
    Ja też chcę go kupić, ale nigy w życiu nie mialam piecyka tego typu..
    dostałam mieszkanie i musze go zainstalowac...
    zastanawialam sie tez na vaileantem..
    doradzcie co lepsze nackar cz vailant?
  • Poziom 23  
    Najlepiej zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
    1. Dostępność i mobilność serwisu.
    2. Ceny części zamiennych.
    3. Opinia innych użytkowników.
    Junkers i Vaillant w swoich piecykach kąpielowych mają kilka drażliwych tematów, ale który z producentów ich nie ma? Jedno co można powiedzieć: rynek podgrzewaczy przepływowych zdąża do unifikacji. W związku z tym często płacimy za logo, bo te same rozwiązania techniczne dotyczą wielu podgrzewaczy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeżeli na mieszkanie (bez deszczownic, paneli, hydromasaży...itp) to polecam Junkersa WRDP11-2G (przepływ 3,3-9,2l/min, moc 7,0-19,2kW) Niska awariość, kody błędów, wyświetlacz temperatury, ekologia-bez baterii, nowoczesny desingn. Neckara N19E odradzam lepiej dołożyć i kupić coś lepszego (większa awariność, brak modulacji płomienia, brak autodiagnostyki, krótsza gwarancjia, baterie, większe straty na wodzie i gazie). Vaillanta nie znam - nich koledzy się wypowiedzą.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli zawężasz wybór do neckara i vaillanta , to zdecydowanie ze wskazaniem na tę drugą markę .
  • Poziom 9  
    N19 to bękart boscha. Też odradzam. Jeśli ma być tani to polecam zastanowić się nad AEG GWH lub Termetem, czy też "Fastem" Aristona. lub Zefiro Ferroli. . Jeśli wolisz odłożyć trochę kasy to Vaillant lub Junkers WRDP, ale bez turbiny. Mało gdzie jest taka woda, która jej nie niszczy po ok 9 miesiącach. Pozdrawiam!
    PS Cenowo chodzą tak: Zefiro, Fast, AEG , Termet, Neckar, Vaillant Junkers. Przynajmniej w hurtowni ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzech pierwszych "wyrobów" raczej polecać nie należy . Z różnych ale obiektywnych przyczyn . Jeżeli już wybierać , to wybór jest oczywisty : Termet , Vaillant lub Junkers.
  • Poziom 18  
    Junkersa WRDP11-2G najlepszym rozwiązaniem.
    Ja mam Junkers'a Celsjusz i chwale

• Moderator na urlopie...
    vitus3k napisał:
    Junkersa WRDP11-2G najlepszym rozwiązaniem.
    Ja mam Junkers'a Celsjusz i chwale

To się zdecyduj co lepsze :D