Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o pomoc w małym tunigu Zestaw 2.1 Trust 1600P

16 Mar 2008 18:47 2603 30
  • Poziom 11  
    Witam bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy znają się na tym lepiej ode mnie. Więc ma ten zestaw i chodzi o wzmacniacz,chciałbym zamontować w środku małą iluminofonie który też mam(jakiś ze starego radia,ale działa podłączałem pod baterie 9V i audio i chodzi).
    Chodzi o to że jestem początkujący w elektronice i nie bardzo wiem w którym miejscu to bezpiecznie przylutować żeby nic nie spalić.
    Zrobiłem zdjęcia tego wzmacniacza i tej iluminofoni, nie mam też żadnego miernika, którym mógłbym sprawdzić napięcie w tym wszystkim(wiem tylko że jak podłączałem tą iluminofonie pod baterie 9V to bateria była rozładowana, jakby była max to chyba by sie przegrzało,więc myśle że tam jest ok. 5V,a wzmacniacz to na wejściu jest napisane AC~10.5V)może ktoś zdoła coś poradzić i wytłumaczyć na podstawie zdjęć i pokazać gdzie to przylutować i czy potrzebne będą jakieś rezystorki. Wcześniej już lutowałem jakieś diodki w kompie itp,więc coś tam wiem o lutowaniu ale ze wzmacniaczem to już nie bardzo wiem.
    Też chciałbym załączyć tam ze dwie diody niebieskie 3mm jeśli to nie był by problem.
    Szukałem na forum coś co by mi pomogło ale nic nie znalazłem z tym wzmacniaczem.
    Nie wiem czy zapodałem wszystkie potrzebne informacje, jeśli jeszcze coś to proszę napisać.
    Nie wiem też czy to dobry dział,mam nadzieje bo z tym pytaniem czekałem chyba miesiąc, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc,będę bardzo wdzięczny bo strasznie chciałbym mieć to zrobione.

Teraz te zdjęcia:

• Testo
  • Poziom 23  
    po pierwsze to nie iluminofonia tylko wskaźnik wysterowania, chcesz robi dziury w tym subwooferze lepiej zrób taką małą obudowę d niego

Dodano po 2 [minuty]:

albo inaczej... weź wywierć dziury koło potencjometrów , wiertło 5mm kup se 5 diod led 5mm w przylutuj zamiast tych płaskich
  • Poziom 11  
    Tak pomyłka to nie iluminofonia.Nie chcem w subwooferze tylko we wzmacniaczu,reszty nie chcem ruszać, chcem tylko wpakować to do środka ale niewiem gdzie dokładnie podłączyć,więc proszę o pomoc

EDIT
    No właśnie tak chcem zrobić obok potencjometrów,a poco zwykłe diody?te złe?w sumie troche stare,można by zmienić
  • Poziom 23  
    a powiedz jak podłączasz na sucho

Dodano po 1 [minuty]:

mówie ci zamień na okrągłe
    bu chyba takie wiertła są i ładniej to wygląda jakim napięciem zasilasz wskaźnik
  • Poziom 11  
    Tzn jak na sucho? Ja tego jeszcze nie prubowałem podłączać do tego. W tym problem że nie wiem w jakich miejscach przylutować na tej całej płytce bo to ma być zasilane właśnie z tego wzmacniacza
  • Poziom 23  

Dodano po 45 [sekundy]:

na such czyli pod jakiś zasilacz i np pod radyjko

Dodano po 1 [minuty]:

jeżeli chodzi o ten - to masz tam gdzie są srebrne ścieżki to znajdź jakiś najwygodniejsze miejsce po przylutowania

Dodano po 2 [minuty]:

bladyziom napisał:

\a poco zwykłe diody?te złe?w sumie trochę stare,można by zmienić

to ciekawe jak zrobisz idealną do nich dziurę, kupisz wiertło 5mm i każda dioda 5m ci wejdzie
  • Poziom 11  
    Aha to wziełem to pod baterie 9V ale słaba była,i pod discmena i chodziło ładnie,więcej nie prubowałem.A te diodki to aż 5mm?mogły by być 3mm?
  • Testo
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    jeżeli chcesz mieć też regulowane wysterowanie to polecam ten Prosze o pomoc w małym tunigu Zestaw 2.1 Trust 1600P

Dodano po 51 [sekundy]:

jak będą w sklepie to kupuj

Dodano po 1 [minuty]:

ale oby 2 schematy są dobre, w tylo że w pierwszym jak ściszysz to wskaźnik będzie działał a w tym drugim jak wyciszysz głośniki to wyciszysz też wskaźnik

Dodano po 1 [minuty]:

jeżeli wszystko działa to podepnij tak jak na schematach, proponuje najpierw od ten pierwszy, jak będzie za duże wysterowanie, to ten drugi

Dodano po 1 [minuty]:

ups mała poprawka nie podłączaj - do tej srebrnej ścieki gdzie idze do sobwoofera
  • Poziom 11  
    O to też dobre.A uciągnęło by to jeszcze 5 diodek 3mm i czy się da taki wskaźnik głośności że jak podgłośnię to się zapali dana diodka wokół pokrętła?

Dodano po 5 [minuty]:

To wtedy jedna ścieżka idzie do lewego soprana to do tej można?
  • Poziom 23  
    jak już to satelitki , albo inaczej monitorki, heh na tym układzie się tak nie da nie możesz się zadowolić tym co jest
  • Poziom 11  
    Aha no trudno,to nie takie ważne,ale tamto to spokojnie do tej srebrnej ścieżki z lewego soprana?i jakbym chciał jeszcze dwie diodki tak dla podświetlenia to wtedy + tam a minus do minusa i jakiś rezystorek chyba co?jutro kupię te diodki zrobię to i napisze jak wyszło
  • Poziom 23  
    tak rezystorem nie za duży nie za mały, a podłącz najpierw tak jak teraz bez wymiany diod jak wszystko będzie ok to wtedy wymień
  • Poziom 11  
    No podłącze jutro i sprawdze,teraz już puźno,dzięki wielkie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam podłączyłem tak jak w pierwszym i wysterowanie jest ok, ale coś nie do końca ok,jak wzmacniacz jest niewłączony to świeci się delikatnie diodka sygnalizująca POWER,a wskaźnik działa też delikatnie jak gra muzyka,po włączeniu działa ładnie świeci ale muzyka już charczy,więc któreś podłączenie jest nie tak :|

• Poziom 23  
    aha to jedyne rozwiązanie to in podpiąć pod jedną z wyjść na satelitki, i dać jakis rezystorek
  • Poziom 11  
    Tzn gdzie podłączyć?tam gdzie podłączam minus?na jednym wyjściu do sopranów? jaki rezytorek?rozumiem że przez In przechodzi prąd i dlatego ciągle jest zaświecona diodka od POWER?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    rezystorki hmm jakie maz pod ręką mogą być z demontażu, najlepiej jakbyś załatwił sobie jakiś potencjometr może być z demontażu, to dobie ustawisz czy nie jest za głośno albo za cicho
  • Poziom 11  
    To będzie taka regulacja tego wysterowania tak?rezystorki dwa tak jak narysowane?To tak zrobie.

I jeszcze jedno jak podłączyć dwie diodki 3mm?mam rezystorki do nich tylko dokładnie gdzie podłączyć,niechcem nic spalić,więc pytam
  • Poziom 23  
    ten potencjometr to ro wyregulowania tego wskaźnika, żeby w miare równo grał z muzą, tak 2 rezystorki, żeby miały podobne paski, jak już wylutujesz, to podaj kolory pasków, <złoty na końcu> a jakie ci 2 diody chodzi
  • Poziom 11  
    Ja kupiłem takie zielony,brązowy,brązowy,złoty. Chodzi mi żeby osobno przylutować dwie diodki 3mm niebieskie żeby jakoś podświetlić ten cały wzmacniacz
  • Poziom 11  
    Ewentualnie mam dwa akurat brazowy,czarny,brazowy,zloty
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    wynika żę rezystorki maja 500 Ohm jak masz 2 to świetnie jeszcze jakiś potencjometr, i git, czyli chcesz niebieskie diody tak dla oświetlenia, nie będziesz nich przylutowywał do wskaźnika zamiast tych diod, jak chcesz je podłączyć do zasilania to jak masz jeszcze te rezystory 500Ohm t podłącz jak jest na schemacie

• Poziom 11  
    Ok rozumiem jak narazie,rezystorków mam akurat kilka. Tylko jeszcze ten potencjometr to musi być taki w podobie tych co we wzmacniaczu czy mogą być jakieś małe np od radyjka na baterie?
  • Poziom 23  
    mówię jaki masz pod ręką wygląd się nie liczy, przecież ustawisz go i włożysz do środka, co nie, tylko jak demontujesz uważaj żebyś coś nie uszkodził :)
  • Poziom 11  
    No ok to rozumiem,dzięki wielkie za cierpliwość,jak to zrobie to napisze.Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    ok spoko, jak będą jakieś problemy pisz, pomogę, narazie ide spać
  • Poziom 11  
    No więc dzisiaj zacząłem montować i znalazłem taki potencjometr jak poniżej i nie wiem do których nóżek to podłączyć,jakbyś mógł tak rysnąć poniżej jak to dokładnie podłączyć:?:

• Poziom 23  
    sam nie wiem, musisz po eksperymentować myśle że tak będzie ok Prosze o pomoc w małym tunigu Zestaw 2.1 Trust 1600P