Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator AVC-760 Czy da się wysłać dźwięk przez LAN

McCaban 16 Mar 2008 23:10 4412 9
  • #1 16 Mar 2008 23:10
    McCaban
    Poziom 9  

Witam!!
    Kupiłem to ustrojstwo do sklepu w celu zabezpieczeń przed kradzieżą z półek. Ehhh. Działa jak działa (korzystam tylko i wyłącznie poprzez LAN)
    Pomijam aspekty niewyraźnego obrazu i słabych kamer.
    Interesuje mnie tylko czy jest fizyczna możliwość usłyszenia dźwięku za pomocą LAN. Mam wpięty mikrofon do tego rejestratora ale nic nie słysze w programie do obsługi poprzez LAN. Tam nawet nie ma żadnej opcji która by tą możliwość włączały bądź wyłączały.

Czyżby chińczycy zapomnieli o takiej bardzo przydatnej funkcji??
    Jestem mocno podirytowany bo w opisie wyraźnie jest napisane że... tutaj cytat:

"Wysokiej klasy rejestrator łączący w sobie funkcję multiplexera, magnetowidu oraz urządzenia pracującego w sieci LAN. Dzięki funkcji TRIPLEX rejestrator może w tym samym czasie nagrywać, odtwarzać nagrane zdarzenia jak również przesyłać obraz i dźwięk przez sieć LAN i internet." Pomijająć pierwsze stwierdzenie w resztę uwierzyłem ......

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Mar 2008 09:22
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Witam.

Zbyt duzo oczekujesz po tym pseudo rejestratorze. Niestety nie posiada on funkcji przesylania zdwieku przez siec LAN. I posiadac nie bedzie.

Co do cytatu.... napisz skad go masz? przeciez AVC760 NIE posiada funkcji TRIPLEX! (czyli jednoczesny podglad, odtwarzanie, funkcje sieciowe), jest on raczej DUPLEX (LAn jest zalezny).
    Co do przesylania dzwieku, tutaj raczej chodzilo o eksportowanie przez LAN obrazu z dzwiekiem ;).

A na koniec - zeby przesylac audio przez LAN, potrzebny jest uklad na plycie glownej ktory to obsluguje. Ktorego nie ma w AVC760 ze wzgledu na cene.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 17 Mar 2008 09:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 17 Mar 2008 16:17
    jpl

marcint2525 napisał:
    Znam bardzo dobrze AVC 760 owszem ma on wejście i wyjście audio. Popatrz na to: http://www.napad.pl/ftp/img/rejestratory/cpd560td.jpg
    Rejestrator AVC 760 nie nagrywa dźwięku,
    Możesz sobie puścić w instalacji kabelki/ kabelek audio do mikrofonów(-u) i przełączać wtyczki na wejściu IN AUDIO. Do rejestratora można podłączyć monitor z głośnikiem i tyle. Słuchasz na żywo przy monitorze do sieci nie jest wysyłany dźwięk. Dla tego rejestratora to już by było za dużo. W praktyce tak jest, a kompatybilna aplikacja Video Server E nie ma nawet obsługi audio.

No tutaj chyba nie masz racji o tym audio. Rejestratory AVC760 nagrywaja audio. Kanal audio jest przypisany na sztywno do kamery nr 1. Audio jest ekxportowane tylko i wylacznie wtedy gdy eksportujemy sama kamere nr 1.

0
  • #5 17 Mar 2008 22:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 21 Lis 2008 19:19
    Bushmen_DZ
    Poziom 14  

już wiem przyciska się naraz dwa przyciski które są oznaczone klamerką audio i śmiga

0
  • #8 13 Mar 2009 13:56
    m_tomaszek
    Poziom 9  

a ja mam pytanko jak go skonfigurować w LAN. jaki kabelek jest potrzebny no i "jakaś prosciejsza instrukcja " konfiguracji- mój system operacyjny nieszczęsna Vista

0
  • #9 13 Mar 2009 17:31
    Bushmen_DZ
    Poziom 14  

hmm kabel zwykły patch kord i wpinasz w router albo switcha na rejestratorze menu/zaawansowane/sieć
    i należy ustalić stałe ip na takie w jakiej podsieci pracuje twój komputer

0
  • #10 13 Mar 2009 17:34
    jpl

LAN ? prosta instrukcja?

1. podlaczasz kabel sieciowy do avshit - z drugiej strony router/switch
    2. podlaczasz monitor do wyjscia BNC w rejestratorze (opisane)
    3. naciskasz przycisk menu, wpisujesz haslo, przechodzisz do opcji SIEC lub network
    4. wpisujesz IP, lub jezeli masz router z DHCP, włączacz w programie DHCP

IP sie pojawi i juz laczysz sie z rejestratorem w sieci LAN - przez IE (zainstaluj jave), jezeli port inicjujacy jest 80, to wtedy wpisujesz w przegladarce http://ip.wewnetrzne.. login admin haslo admin :)

Natomiast jezeli chcesz sie polaczyc z zewnatrz? np z domu? to szukaj tutaj po forum, bo te kwestie byly poruszane i wytlumaczone

0