Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Elektrolux ESI 68050X przestała domywać

kohena 17 Mar 2008 10:45 6113 8
 • #1
  kohena
  Level 10  
  Witam,
  Mam zmywareczke Elektroluxa, ESI 68050X. Na poczatku wszystko było wporzadku, pięknie domywała garnki a z kubków osad z herbaty na programie automatycznym (coś koło 2h mycia. Używam proszku, nabłyszczacza, soli. Sól sypię gdzieś raz na miesiąc, wchodzi pełne 1,5 kg a czasem wiecej. Regulacja nabłyszczaczem nic nie daje, zresztą nie ma zacieków na niczym, oprócz niedomycia. Historia zmywarki jest burzliwa, juz 3 razy był serwisant, zaczeło sie od głupoty, mianowicie braku możliwości ustawienia opóźnienia. Zmieniony został układ za to odpowiadający i w tym czasie popsuł się kolejny. Został wymieniony główny programator. Zmywarka przestała pompować wodę i powodowała spiecie elektryki w mieszkaniu. Po kolejnej interwencji serwisanta - zmywarka wreszcie zaczęła działać, zmieniony został już ostatni trzeci elektroniczny element. Pompy nie trzeba było wymieniać.
  Od tamtej poty nie dosć że poszło wszelkie oświetlenie zmywarki, łacznie z listwą na przedzie, to przestała czasem brać w ogóle proszek z komory, a nawet jak weźmie to i tak nie domywa. Nie ma różnicy, czy jest to program szybki 30 minutowy, czy ponad 1,5 godzinyy.... Nie wiem co robić. W serwisie to już pewnie myslą, ze chcę wycyganić nową zmywarkę... A ja po prostu chcę, zeby wszystko było ok. Tamte 3 naprawy wpisali jako jedną, więc tak czy inaczej szybko nowej nie dostanę. A może macie jakiś pomysł o co może chodzić???
  Błagam...
  Pozdrawiam
 • #2
  vankej
  Level 16  
  mam pytanie czy w domu nie ma zainstalowanych filtrów na instalacji wodnej zdarzało się że rozpuszczały się i na naczyniach zostawał dziwny osad co powodowało efekt brudnych naczyń
 • #3
  kohena
  Level 10  
  Nie, nie ma :( Skrzydła w zmywarce na pewno się kręcą, nie są zapchane itd...
 • #4
  pwmis
  Level 19  
  Proszę sprawdzić czy któreś z ramion (skrzydeł) nie rozkleiło się na łączeniu. Co się czasami zdarza.
 • #5
  kohena
  Level 10  
  Sprawdziłam - nie rozkleiło się...
 • #6
  libretto4
  Home appliances specialist
  Grzeje wodę?
  A może po tamtych naprawach zagiął się wąż spustu wody...
 • #7
  pwmis
  Level 19  
  kohena wrote:

  Od tamtej poty nie dosć że poszło wszelkie oświetlenie zmywarki, łacznie z listwą na przedzie, to przestała czasem brać w ogóle proszek z komory

  Urządzenie jest na gwarancji i jakakolwiek ingerencja w układy zmywarki może pozbawić jej Panią.
  Pozostaje kontakt z serwisem.
  Proszę w sposób krótki i rzeczowy zgłosić problem: np.: Brak podświetlenia panelu sterującego, nie domywa naczyń, nie zawsze pobiera proszek.
  A resztą niech zajmie się serwis.
  I proszę nie przejmować się co sobie pomyślą. Zgłoszenie jest zasadne w ramach warunków gwarancji a urządzenie niesprawne.
 • #8
  kohena
  Level 10  
  Serwis jest powiadomiony o braku oświetlenia i niedomywaniu. Czekam na reakcję z ich strony już 2 tydzień. Ja nie mam zamiaru nic robić, rozkręcać bo i po co. Mam gwarancję itd. Zastanawiam sie tylko, czy po prostu niedomywanie zmywarki nie jest przypadkiem moim wymysłem?
  Ciepła woda jest, bo jak otwieram zmywarkę to aż para parzy. Ale raz na 3 mycia nie bierze proszku, nie domywa garnków i osadu z herbaty, a na poczatku dobrze pamiętam, nie było z tym problemu. Nawet sama byłam uradowana, ze nie muszę już skrobać kubków, bo zmywarka domywa osad z herbaty.... No i minęło po interwencjach z serwisu...
 • #9
  colcolcol
  Home appliances specialist
  kohena wrote:
  Czekam na reakcję z ich strony już 2 tydzień.

  Termin na wykonanie usługi jest jasno określony w gwarancji, jeżeli minął (dwa tygodnie) to to kwalifikuje się do wymiany sprzętu i jeżeli tak jest proszę się przy tym upierać. O ile niedomywanie ciężko udowodnić, to brak pobierania proszku i oświetlenia jest usterką ewidentną, z którą serwis jakoś poradzić sobie nie może. Wszystko grzecznie ale stanowczo.