Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D-4113/P - problem z wodą.

17 Mar 2008 17:05 4450 6
 • Poziom 2  
  Witam mam pewien problem z pralką, a tyczy się on konkretnie wydostawania się piany spod pralki...tylko gdy prane są firany(tkaniny syntetyczne), przy mniejszej ilości wody piana wydobywa się wyłącznie z szuflady. Przy innych programach tego problemu nie ma. Dodam iż totalny laik ze mnie w tych tematach więc prosiłbym "łopatologicznie" :)
 • Poziom 22  
  cześć!
  Firanki pierze się na programie delikatnym i sypie się dużo mniej proszku (najlepiej nie pieniącego się).
  Wydostająca się piana nie jest wynikiem usterki pralki tylko nieumiejętnym obchodzenia się z nią.
 • Poziom 2  
  Muszę sprostować pierwszego posta troszkę bo błędne informacje napisałem. Woda wylewa się podczas prania firan we wszystkich programach (wg zaleceń producenta firany powinny być prane w programie "syntetyczne", gdy sytuacja zaistniała próbowaliśmy innych programów ale to nic nie dało); to na pewno również nie proszek, którego ostatnimi czasy żona sypie symboliczne ilości. Więc co to jeszcze może być??
 • Poziom 22  
  Kup proszek Vizir z normą eurocompact (NIE z promocji) ustaw program Delikatny 40 stopni, proszku dajesz 1/2mniej według tabeli na proszku w stosunku do ilości wsadu liczonej w KG.
  Ilość wsadu objętościowo nie powinna przekraczać połowy bębna. (Dotyczy firanek)
  Powodzenia!
 • Poziom 23  
  pranie typo szeregu ( firany) jest specyficznym praniem gdyż jest duża porowatość wsadu i przy nieznacznej przesadzonej ilości detergentu powoduje pienienie a później wyciek w postaci wody
 • Poziom 2  
  Dzięki wielkie za porady..spróbujemy i zobaczymy, choć ten problem zaczął występować dopiero po ponad pół roku od używania pralki...

 • Specjalista AGD
  Witam.
  Raczej dosyć częsta awaria w okresie świąt gdy są prane firany. Zastosuj się do rad jak wyżej, ewentualnie zrób pranie bawełny i zobaczysz, że z pralką wszystko w porządku.