Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiedy wymienić pasek rozrządu Audi v6

piter11 08 Sty 2004 18:35 3318 3
  • #1 08 Sty 2004 18:35
    piter11
    Poziom 11  

Czy ktoś wie po jakim przebiegu wymienić pasek rozrządu w AUDI 100 2600 ccm, V6 ; silnik ABC rok 1993.

Dane z workszopu mówią iż po 120 kkm z wyjątkiem v6, więc jak to jest
    pozdrawiam

0 3
  • #2 08 Sty 2004 18:57
    twalak
    Poziom 12  

pewnie po 60tys. silnik v pasek ciągnie 2-wałki, dłuzszy
    w wiekszosci starszych aut to był standardowy przebieg
    oczywiscie to sa moje spekulacje.

0
  • #3 09 Sty 2004 20:30
    Damek78
    Poziom 13  

Standardowo wymienia sie po 60 tys. Ale np rower 214 co 100 tys. Ja bym wymienil wczesniej, po ok 80 bo skutki niewymiany moga byc straszne.

0
  • #4 11 Sty 2004 00:54
    kondor
    Poziom 12  

Kolega Damek 78 napisał Tobie krótko: skutki mogą być straszne. Ja od siebie dodam. Silnik samochodu jest np. unieruchomiony próbujesz zapalić, w tym momencie pęka wysłużony pasek rozrządu lub zostają zerwane zęby paska najczęściej na małym kole zębatym, czyli
    osadzonego na wale głównym i w zasadzie nic więcej się nie dzieje za wyjątkiem faktu że, silnika nie odpalisz i musisz wymienić pasek ustawiając znaczniki na kołach w jednej osi z wałkiem rozrządu i wałem głównym. To była usterka dla szczęśliwców naprawa, pesteczka,
    przysłowiowa bułka z masłem. Przypadek drugi jedziesz szybko warunki drogowe i przepisy pozwalają na szybką jazdę w tym momencie zrywa się pasek rozrządu a silnik był na wysokich obrotach, rozpędzony wał poprzez korbowody wali denkami tłoków po nieruchomych zaworach, w tłokach robią się dziury często tłoki pękają przy sworzniach. Korbowody krzywią się. W silnikach z popychaczami te wyginają się uszkadzając często prowadnice. Jednym słowem siąść i płakać, bowiem remont tak uszkodzonego silnika to bardzo kosztowna naprawa. Ja preferuję robić max 50 000 do 60 000 km na paskach i to dobrej firmy. Może Ciebie i innych troszkę za bardzo postraszyłem, ale często i takie bywają skutki,
    uszkodzonych pasów rozrządów. Poco więc ryzykować.

0