Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przesunąć częśtotliwość kanału z tunera

Arturoka 08 Jan 2004 19:42 1576 8
    Arturoka
    Level 11  
    Mam kilka tunerów Philips 3010. Jak przesunąć kanłu z tunera na przykład na kanał 25. Chcę zsumować sygnały i puścić w małą instalację kablową.
    wojtek12345
    Level 23  
    Bez przeróbki modulatora tak nisko nie zejdziesz. Ile masz tych tunerów, bo do 5 sztuk można połączyć bez przeróbek, pamiętając aby sąsiadujące częstotliwości były odsunięte o dwa kanały, z uwagi na dwuwstęgową modulację.
    Arturoka
    Level 11  
    Mam 10 tunerów. Czy przeróbka modulatora to cos bardzo skomplikowanego?
    wojtek12345
    Level 23  
    10 tunerów to minimum 20 kanałów, a to przekracza zakres regulacji w modulatorze. Taka przeróbka modulatora dla specjalisty w technice w.cz. nie jest czynnościa skomplikowaną, ale myślę że sam sobie nie poradzisz. Dobrze by było gdybyś miał jakis modulator od np. magnetowidu czy tunera, na którym mógłbyś "poćwiczyć", a wtedy kto wie... może nie musiałbyś korzystać z pomocy fachowca.
    Arturoka
    Level 11  
    Może są jakieś urządzenie do przesunięcia częstotiwości?
    wojtek12345
    Level 23  
    Teoretycznie można by przesunąć konwerterem, ale nie widziałem takich w handlu, a zrobić dobry konwerter to już "wyższa szkoła jazdy". Można też zastosować zewnętrzny modulator z synezą, albo profesjonalny modulator stosowany w kablówkach, ale nawet nie pytaj o koszty takiego przedsięwzięcia. Najprościej i najtaniej przestroić modulatory tunerów, ale tak jak pisałem wyżej, jeśli nie masz doświadczenia oddaj komuś kto Ci to zrobi.
    Arturoka
    Level 11  
    Wielkie dzięki za pomoc mam nadzieję że znajde w moim miasteczku kogoś kto to zrobi.
    krzysiek
    Level 27  
    jesli ma to dzialac jedyne wyjscie jakie widze to zakupienie kilku gotowych modulatorow przy 10 kanalach plus pewnie naziemne i modulatorze dwuwstegowym w tunerze to sie nawet w calym pasmie nie wyrobisz zawsze cos bedzie nie tak interferencje masz jak w banku
    wojtek12345
    Level 23  
    Na koniec jeszcze jedna uwaga. Oddaj tylko jeden tuner i poproś, żeby przesunąć zakres pracy modulatora tak, aby przestrajał się od kanału np. 21 w górę. Potem sprawdź jak to działa po przestrojeniu i jeśli bedziesz zadowolony oddaj pozostałe tunery. Poza tym nie musisz przestrajać wszystkich, ale tylko te które nie zmieszczą się w zakresie zajetym przez te kilka, których nie musisz przestrajać.