Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPS2402, nie pobiera świeżej wody.

17 Mar 2008 19:41 8095 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie , proszę o radę , otóż posiadam zmywarkę jak w tytule , od pewnego czasu dzieje się z nią coś niedobrego , otóż po włączeniu uruchamia się najpierw pompa która wypompowuje wodę następnie woda jest pobierana , chwila przerwy około 1 minuta następnie woda jest wypompowywana , pobiera ponownie zaczyna się cykl mycia , otwiera się pojemnik do którego wkłada się kostkę myjącą i wszystko ok do momentu kolejnego wypompowania wody , otóż po wypompowaniu już nie pobiera świeżej natomiast pokrętło programatora pracuje normalnie , zdjąłem lewą stronę obudowy tam gdzie jest płaszcz wodny , okazało się że po zakończeniu mycia i po wypompowaniu wody w trzech komorach płaszcza nadal woda się znajduje , kiedy "ręcznie" tę wodę usunę zmywarka pracuje normalnie , proszę o informację co jest powodem że woda nie jest wypompowywana ze wszystkich komór płaszcza wodnego , serdecznie pozdrawiam

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    07:58 18.3.2008
    Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    [_P_]
  • Poziom 10  
    Miałem kiedyś podobny problem przy Boschu ale innym typie.Ktoś na tym forum odpowiedział mi,że Bosche się nie psują i mam prawdopodobnie przypchane rurki przy płaszczu wodnym - pestkami od np.cytryny.Poradzono mi w zmywarce delikatnie obstukać cały układ i przeczyścić pompę- i przyznam pomogło , zwłaszcza że piszesz o programatorze działającym prawidłowo.
  • Poziom 9  
    Okazało się że powodem nie prawidłowego działania jest osadzony brud w kanalikach płaszcza wodnego , częściowo brud ten usunąłem i maszyna zaczęła funkcjonować , do perfekcyjnej czystości tegoż płaszcza jeszcze trochę brakuje gdyż zabrudzenie pozostało w najwęższych kanalikach , może któryś z forumowiczów zna jakiś środek chemiczny który płaszcz pozbawi tego brudu????
  • Moderator AGD i automatyka
    Spróbuj kwaskiem cytrynowym i gorącą wodą.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wykonanie polecenia moderatora kwalifikuje post do zamknięcia.