Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BLAUPUNKT 169 Cd/Mp3 - Fiat Panda

17 Mar 2008 20:28 7550 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zakupiłem radio oryginalne przeznaczone do Fiata Pandy, Blaupunkt 169 Cd/Mp3. Radio działa, płyta się kręci ale nie ma dźwięku. Podobno, prawdopodobnie zostało źle rozkodowane lub istnieje taka możliwość że będzie trzeba wgrać nowe oprogramowanie do radia, ale to są tylko przypuszczenia. Radia jeszcze nie odebrałem, tyle się dowiedziałem na wstępie. Czy ktoś zna ten problem i może pomóc. Orientujecie się czy da się tą usterkę naprawić. Podobno mechanicznie radio jest całkowicie sprawne. Bardzo bym był wdzięczny jeśli znacie kogoś z Warszawy lub okolic kto by się tej naprawy podjął. Naprawdę byłoby super!!! Jaki to mógłby być koszt? Istnieje szansa że wystarczy tylko rozkodować radio? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Dzięki! Pozdrawiam!

Mateusz
  • Poziom 27  
    To radio oryginalnie współpracowało z autem posiadającym szynę cancheck. Nie uruchamia się ono w przypadku braku tej linii lub jej niepodpięcia. Jeżeli ktoś dokonał modyfikacji zawartości pamięci mającej na celu ominięcie tego i w dodatku uczynił to nieprofesjonalnie - to niestety pozostaje wgranie zawartości pamięci przed modyfikacją.
    Jak sądzę ma ono pracować w fiacie Panda, w którym szyna cancheck istnieje. Wówczas rozkodowanie polega na wgraniu oryginalnej zawartości i odszukaniu właściwego kodu.
    Ze względu na fakt, że wiedzę na ten temat posiada niewielka grupa serwisantów należy szczególnie dobierać osobę której chce się powierzyć radio.
    Należy zaznaczyć, że regulamin elektrody zabrania między innymi omijania zabezpieczeń fabrycznych, czy też pytania o kody.

Na zakończenie powiem, że na tym forum jest sporo osób mogących pomóc w tym temacie - oczywiście absolutnie poza forum.
  • Poziom 43  
    Poza tym że szyna komunikacyjna nazywa się CAN (Car Area Network) to ogólnie wnioski poprawne. Niestety nikt nie zgadnie co ktoś tam namieszał i doprowadzenie tego do ideału będzie prawie niemożliwe. W sumie jeśli się wie co ma się zrobić to się tylko to zmienia i nie wpływa to na działanie radia poza niedziałaniem kilku fukcji które korzystają z CANu ale nie przewidzisz co ktoś tam narozkodowywał i namieszał. Myślę że lepiej rozejrzeć się za niegrzebanym radiem.

SławeK
  • Poziom 2  
    Dzięki wszystkim za pomoc, ale szczęśliwy bym był jeśli ktoś mógłby mi pomóc tą usterkę usunąć, albo przynajmniej podpowiedzieć gdzie mogę się z radiem zwrócić. Dajcie znać jakbyście mieli jakiś pomysł, i piszcie dalej odnośnie waszych sugestii do tego problemu.
    Dzięki jeszcze raz wszystkim, POZDRAWIAM.

Mateusz
  • Poziom 2  
    Witam,
    Problem z radiem rozwiązany. Ogromne podziękowania dla Pana Andrzeja z Warszawy za pomoc. Rewelacyjny fachowiec z ogromną wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. Nawet taki beznadziejny przypadek zdołał rozwiązać, naprawdę jestem w szoku i pod wielkim wrażeniem.
    Pozdrowienia dla wszystkich!!!
    Mateusz.