Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka Performance Power NT750P - naprawa

CortheZ 17 Mar 2008 21:16 7336 3
    CortheZ
    Level 10  
    Witam
    Naprawiałem właśnie wiertarkę Performance Power NT750P taki zwykły market. Był uszkodzony włącznik, stopił się w pozycji wciśniętej i nie wyłączał wiertarki. Włączniik jest o symbolu FA2-4/1BEK
    Znalazłem identyczny tylko 6-amperowy. Po wymianie wiertarka działa lecz mam małe zastrzeżenia, przy naciskaniu włącznika najpierw następuje szarpnięcie wirnika, tak jak by na ułamek sekundy został załączony, potem startuje z regulacją od zera.
    Co może byc tego przyczyną ? Czy coś trzeba ustawić? Zauważyłem na włączniku pokrętło.

Pozdrawiam i dziekuje
    CortheZ
    matelektronik
    Level 17  
    Na wyłączniku jest schemacik jak to podłączyć a pokrętełko służy do płynnej regulacji obrotów.
    CortheZ
    Level 10  
    Napisałem że wymieniłem włącznik i pracuje dobrze, chodzi mi tylko co może być przyczyną tego szarpnięcia przy naciskaniu w początkowej fazie? A co do pokrętła to mam na myśli taki mały potencjometr z boku obudowy włącznika, na śrubokręt, do czego to służy i jak to ustawić ?

Pozdrawiam.
    krzysztof94
    Level 10  
    szarpnięcie to może tylko odgięta blaszka wewnątrz.
    A potencjometr chyba jest do ustawienia zakresu obrotów. Ja też mam problem z wiertarką , ale starą celmą. wyłącznik sam się włącza nawet jak wiertarka leży nieruszana.