Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Performance Power NT750P - naprawa

17 Mar 2008 21:16 7150 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Naprawiałem właśnie wiertarkę Performance Power NT750P taki zwykły market. Był uszkodzony włącznik, stopił się w pozycji wciśniętej i nie wyłączał wiertarki. Włączniik jest o symbolu FA2-4/1BEK
    Znalazłem identyczny tylko 6-amperowy. Po wymianie wiertarka działa lecz mam małe zastrzeżenia, przy naciskaniu włącznika najpierw następuje szarpnięcie wirnika, tak jak by na ułamek sekundy został załączony, potem startuje z regulacją od zera.
    Co może byc tego przyczyną ? Czy coś trzeba ustawić? Zauważyłem na włączniku pokrętło.

Pozdrawiam i dziekuje
    CortheZ
  • Poziom 17  
    Na wyłączniku jest schemacik jak to podłączyć a pokrętełko służy do płynnej regulacji obrotów.
  • Poziom 10  
    Napisałem że wymieniłem włącznik i pracuje dobrze, chodzi mi tylko co może być przyczyną tego szarpnięcia przy naciskaniu w początkowej fazie? A co do pokrętła to mam na myśli taki mały potencjometr z boku obudowy włącznika, na śrubokręt, do czego to służy i jak to ustawić ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    szarpnięcie to może tylko odgięta blaszka wewnątrz.
    A potencjometr chyba jest do ustawienia zakresu obrotów. Ja też mam problem z wiertarką , ale starą celmą. wyłącznik sam się włącza nawet jak wiertarka leży nieruszana.