Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Lupo 3L - Adaptacja mechanizmów sterujących skrzynia

PB_2006 17 Mar 2008 22:00 33893 25
Texa Poland
    PB_2006
    Level 10  
    Od użytkownika szynwel (za co jestem mu bardzo wdzięczny) dowiedziałem się, że tą adaptacje trzeba robić co 30 tyś. z tego co wyczytałem z jego postów wykonał tą cała adaptacje we własnym zakresie... niestety ja nie mam dostępu do kogoś kto ma komputer wiec czeka mnie wizyta w serwisie.
    Czy ktoś z Was wie ile może taka adaptacja kosztować?
    Odpowiedzi na to pytanie nie byli mi w stanie udzielić ludzie z VW (nawet nie wiedzieli czy ich program będzie sie komunikował z tą skrzynia!!)
    Czy koniecznie trzeba ją zrobić w serwisie VW?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Texa Poland
    diagsystem
    Level 15  
    Witam
    Co do ceny nie mam pojęcia, ale prawdą jest że adaptacja jest dość problematyczna. O programach typu VAG-COM można zapomnieć, tak samo serwisowy VAG - potrzebny do tego jest VAS5052

Pozdrawiam
    szynwel
    Level 13  
    Vag daje rade bezproblemowo - już 30 sztuk lupo za pomocą vaga zaadaptowałem i naprawiłem.
    zipp
    Level 14  
    Oświećcie mnie, co to jest ta adaptacja skrzyni biegów i w jakim celu się ją robi, no i oczywiście czy jest to konieczne.
    mikom78
    Level 10  
    Witam Serdecznie

Czy mógł by ktoś opisać jak taką adaptacje skrzyni sie przeprowadza ?? Posiadam Vag-a 5053.

Pozdrawiam.
    TEREFERE10
    Level 11  
    mikom78 wrote:
    Witam Serdecznie

Czy mógł by ktoś opisać jak taką adaptacje skrzyni sie przeprowadza ?? Posiadam Vag-a 5053.

Pozdrawiam.

VAG 5053 daje rade :) Adaptacje trzeba robić co 30 000km niestety ktoś kto z tego żyje nigdy w życiu tego tutaj nie opisze :) W razie jakby co chętnie pomoge.
  • Texa Poland
    benek-benio
    Level 10  
    Witam.

Mozesz mi pomóc z ta adaptacją.
    Dałem Lupo do warsztatu zeby wymienili mi regulator napiacia.
    Przy odbiorze cos biegi zle wskakiwały.
    Znajomy elektryk podłączył sie komputerem, zaczął robic jakas adaptacje skrzyni i teraz to juz zaden bieg nie wchodzi :(
    Teraz po przekrecenu kluczuka nawet ni epali sie ta kontorlka co pokzauje zeby wcisnąc hamulec.
    Pomocy.

Wiem , ż ekoles w Tucholi robi, ale mam do niego 300km, a wiesc na lawecie to mnie krtocie bedzie kosztowało :(
    Moze ktos w Warminsko-mazursim to robi?
    TEREFERE10
    Level 11  
    Naprawiam te skrzynie (tiptronic) Audi A2 i Lupo 3L Śląsk 502 893 993 i proponuje od razu uderzyć do kogoś kto ma o tym pojęcie. Czasem warto holować 500 km niż oddac wóz do naprawy komuś z okolic kto niema o tym zielonego pojęcia i narobi więcej szkody niż pożytku , Pozdrawiam!!!

VW Lupo 3L - Adaptacja mechanizmów sterujących skrzynia
    benek-benio
    Level 10  
    Witam.

Dziękuję za odpowiedz.
    Kontaktowałem się z Panem telefonicznie i doceniam chęć pomocy.
    Jeżeli mieszkał bym bliżej pana napewno bym lupo dał do zrobienia, jednak jest to niemozliwe bo mam do pana 550km. Do Tucholi 300km.
    Rozważam taka możliwość żeby zawieść auto do Tucholi na lawecie. ( wiem, że automatów sie nie choluje :( ). Jednak sam transport na lawecie bedzie mnie mnie kosztował 800-1000zł, orjjetowałem się.
    Mam dobrego znajomego elektormechanika z Olsztyna, który bardzo dobrze orjetuje sie na elektornice samochodoewej. Jest jednym z lepszych w moim regionie.
    Rozmawiałem z nim i nie robił nigdy adaptacji skrzyni akurat w Lupo 3L , ale ma chec sie podjąc tego.
    Moje pytanie brzmi, czy z tym opisem co napisał Pan na formum człowiek ogarniajacy temat elektorniki da sobie rade?
    Czy w razie jakiś niejasności, pytan mozna do Pana dzwonic.
    Nie chciał bym zepsuc tego samochodu bo naprawde odbrze sie sprawuje :)

Jestem architektem, średnio znam sie na mechanice.

Odnosnie tego co Pan napisał o ustawianiu sprzęgła.
    Czy to sie reguluje na lince sprzegła aż na komputerze pokaze sie wartośc 1.9V ?
    Odpowiednio skrecajac lub popuszczajc linke?

Jakim dokładnie programem nalezy to robic?
    Vag com?
    Na co nalezy uwazac?
    Czu to sie poza linka psrzegła robi wyłącznie w komputerze cyz nalezy takz ejakies regulacje mechaniczne prezprowadzac.

Będę panu bardzo wdzięczny za pomoc i rady.

Pozdrawiam serdecznie.
    Bednarz Grzegorz.

kontakt:
    gg: 118122
    archiel.bednarz(malpa)gmail.com
    tel: 669951600
    TEREFERE10
    Level 11  
    Co do holowania niema problemu, samochód ma manualna skrzynie, sterowaną elektro-hydraulicznie jeśli uda ci sie wrzucić na N samochód jest na luzie i śmiało można go holować jeśli niema takiej możliwości wystarczy wypiąć wybierak ze skrzyni i ręcznie wrzucić luz. Z poradami niema problemu z tym że mozliwości jest od groma wiec tutaj będzie problem a przez telefon cieżko jest wszystko ogarnąć :(

Pozdrawiam!!
    benek-benio
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.

W przyszłym tygodniu, tzn na początku marca bede próbował cos zrobic z tym samochodem. Narazie wyjezdzam, mam jeszcze Arose 1.4 TDi, wiec jest czym jeżdzić. :):):)
    Ufam, że moge smiało dzwonic do Pana po poradę.

Pozdrawiam serdecznie.
    benek-benio
    Level 10  
    Jakim dokładnie programem robić ta adaptacje?
    Vag-Com wystarczy?
    Jaka wersja? 409 czy 704 ?
    Czy innym programem tez można to zrobić?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.
    benek-benio
    Level 10  
    Na hol i do Tucholi.
    Niestety, w mojej okolicy nikt na tym sie nie zna.
    Wole dać fachowcowi niż coś wiecej zepsuć.
    Po powrocie napisze o efektach i co było.
    benek-benio
    Level 10  
    Witam.

Samochodzik zrobiony.
    Sprzęgło skonczyło swój zywot ;/
    Kolega z Tucholi zna sie na rzeczy, cała operacja trwała 5 godz.
    Miła rozmowa, uzyskałem pare porad eksploatacyjnych.

Pozdrawiam i zycze Wam bezawaryjenj jazdy :)
    55krzychu
    Level 2  
    Witam serdecznie,tez mam skrzynię automat w Golfie V. To może podziel się uwagami na co trzeba zwrócić uwagę na razie jest wszystko Ok.
    Ale mam jeden problem od czas do czasu zapalają się lampki na żółto ESP i wspomaganie kierownicy w tym samym czasie po jakim czasie bliżej nie określonym gasną. Co to może być ? Proszę o sugestie. Pozdrowienia dla wszystkich.
    bazulok
    Level 13  
    prawdo podobnie źle ustawiona zbieżność

Dodano po 1 [minuty]:

ale czy na pewno wspomaganie kierownicy ??? Esp i kontrola trakcji
    mada119
    Level 2  
    witam
    panowie mam problem w swoim lupiaku ze skrzynia a raczej jej adaptacja regulacja sprzegla , nie odpala na P jak odpali na N to nie wskakuje bieg , dopiero jak rusze linka to cos za miesza i jedzie normalnie, czy jest jakis fachowiec w okolicy trojmiasta . temat pilny pomocy
    Acio
    Level 11  
    Czy jest osoba która zajmuje sią naprawą Audi A2 z automatyczną skrzynią biegów ala tiptronik zrobiony na manualu ?? W mojej okolicy

już nie aktualne, skrzynia rozgryziona, auto śmiga
    Madia
    Level 2  
    Jestem zmuszona oficjalnie podziękowac tutaj Panu ze śląska za ogarnięcie mojego Lupka, samochód stał 8 miesięcy, mechanicy rozkładali ręce a Pan terefere naprawił moje autko w przeciągu jednego dnia, fachowiec, SERDECZNIE POLECAM!!!
    mareq2
    Level 10  
    Witam Wszystkich.
    Wymieniłem tarczę sprzęgła i łożysko w skrzyni biegów. Mam problem przy adaptacji skrzyni. Podczas jej przeprowadzania , po nastawach wyskakuje rtmf w pierwszym polu, a w trzecim 12. Czytając inne fora opisują że to błąd wybieraka, ale nie piszą od czego zacząć aby usunąć tę usterkę. Więc Proszę jeżeli mieliście do czynienia z rtfm napiszcie w jaki sposób go usunąć.
    Sprawdziłem wysprzęglik ustawione na 2,55v jaka powinna być 1,9 Moduł samo ciągnił siłownik wysprzegli, Jeżeli chodzi o to czy zamknięty czy otwarty układ wysprzeglajacy, poziom płynu hydraulicznego. odpowiedni.

Z góry dziękuję.
    TEREFERE10
    Level 11  
    Dzwoń 502893993 a twoje problemy z 3L zostaną rozwiązane :)
    mareq2
    Level 10  
    Z przy lewej półosi są 4-ry wtyczki omyłkowe pozamieniałem zaznoczone kropkami na wtyczkach i czujnikach. Ustawiony czujnik sprzęgła, juz działa odpalic silnik, więc jest czym jeżdzić.
    Pozdrawiam
    lupo83
    Level 11  
    jak ktoś jest chętny wrzucę całą procedurę adaptacji

Autko jest proste jak kazde inne nie zrażajcię się
    Acio
    Level 11  
    Klucze do ręki i regulujesz sprzęgło, jak linka będzie za luźna to nie będzie działała zmiana biegów, jak za mocno to też będzie sygnalizowane, komputer nie jest tu potrzebny.
    mareq2
    Level 10  
    Zrobiłem adaptacje skrzyni po reguluje sprzęgło. Wszystko ok. :)
    mada119
    Level 2  
    witam wszystkich ponownie , zrobilem adaptacje i pojawil sie nowy problem nie gasnie mi lupo na eco , gdzie szukac przyczyny . co do adaptacji czy nalezy ja robic na wlaczonym eco czy wyłączonym czy ma to znaczenie ?
    Gdzie moge zregenerowac lub kupic wysprzeglik ? bo mi puszcza delikatnie olej i zastanawiam sie czy nie gasnieniecie na eko wlasnie dlatego