Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radioodtwarzacz z CD JVC RC-ST1 - buczy

17 Mar 2008 22:09 1100 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z radiem JVC RC-ST1. Po wlączeniu do prądu chwilę podziała, potem zaczyna buczeć. Myslalem że to końcówka mocy wymieniłem ją i dalej to samo. Pomóżcie. Zimnych lutów nie ma.
  • Poziom 16  
    Witam, sprawdż elementy w stabilizacji napięcia (elka tranzystor diodę zenera), oraz diody w gretzu. Prawdopodobnie po nagrzaniu coś dzieje się z napięciem zasilania. Dokonaj pomiarów napięć zasilających zaraz po włączeniu i chwilę póżniej,kiedy zacznie ''buczeć''. Różnice w odczytach naprowadzą Cię gdzie znajduje się usterka. Możesz posłużyć się zmrażaczem chłodząc elementy które się nagrzewają. jeśli po schłodzeniu któregoś elementu buczenie ustąpi należy go wymienić.
  • Poziom 10  
    Napięcia w normie. Nic się nie grzeje. Na wyjściu z transformatora mam około 12 V i się nie zmienia. Diody wszystkie ok. tranzystory też. Nie wiem tylko co to ta "elka"..
  • Poziom 16  
    Witam, przepraszam za ''elka'' ,są to kondensatory elektrolityczne. Jeśli jest tak jak piszesz najlepiej było by sprawdzić oscyloskopem gdzie powstają zakłócenia. Jeżeli nie posiadasz oscyloskopu, możesz posłużyć się zmrażaczem. Wykonaj to w następujący sposób: uruchom radio i poczekaj aż zacznie ''buczeć'' , następnie zchładzaj elementy półprzewodnikowe ( diody, układy scalone, tranzystory) jeżeli przy ochłodzeniu któregoś ''buczenie'' ustąpi należy ten element wymienić. Drugi sposób to eliminowanie bloków:,odłącz wejścia końcówki mocy, jeżeli "buczenie''nie ustąpi usterka jest w zasilaczu bądż w końcówce mocy, jeśli ustąpi przyłącz wejścia a odłącz sygnał od regulacji wzmocnienia, potem przyłącz regulacje a odłącz przełącznik pracy i tak dalej aż dowiesz się gdzie powstaje ''buczenie'' potem przyrząd i dokładne pomiary aż znajdziesz przyczynę usterki.
  • Poziom 10  
    Ale to radio "buczy" od początku. Od włączenia.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam, podmień kondensatory elektrolityczne w zasilaczu oraz koło końcówki mocy.
  • Poziom 10  
    Dzięki:):) udało się:) radyjko juz nie buczy:D:D wymieniłem 5 kondensatorów:D