Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk WD400EB-32CPF0,błędy logiczne na powierzchni

drakkar64 17 Mar 2008 23:23 7035 11
  • #1 17 Mar 2008 23:23
    drakkar64
    Poziom 9  

Witam!, wpadł mi w ręce dysk WD400EB-32CPF0, problem polega na tym iż dysk widoczny jest w BIOSIE, natomiast nijak nie chce się pojawić w Windowsie. Po przestudiowaniu forum i posciaganiu zalecanych programow uzyskalem następujace informacje:
    program MHDD podczas skanowania pojawiaja sie same znaczki S co swiadczy o błedzie logicznym, odczyt SMART przy pomocy f8 nie jest mozliwy<failure>; próba skanowania programem Check_WD niemozliwa mimo wielokrotnego studiowania opisów dzialania na forum i działania wg instrukcji; ze stronki Western Digital sciagnałem program DlgDiagv504f po uruchomieniu nastepujacy komunikat:
    Model : WDC WD400EB-32CPF0
    S/N : WD-WMAAT3103442
    Firmware : 06.04G06
    C H S : 77542 16 63
    Capacity : 40.0G
    Drive : 0 Port: 0x1F0
    RESULTS - "SMART ERROR"
    ERROR/STATUS CODE = 0159

Ponieważ jestem bardzo początkujący w tej dziedzinie proszę "wyjadaczy" o pomoc i podpowiedź czy jest jakaś szansa na uratowanie dysku czy raczej szkoda zachodu.
    pozdrawiam

0 11
  • #3 18 Mar 2008 10:24
    drakkar64
    Poziom 9  

Dziekuje Okzo za podane linki, po przeczytaniu ich nasuwa mi się pare pytań:
    Dlaczego nie mogę sprawdzic dysku programem check_wd, mimo działania wedlug instrukcji tj: dysk ustawiony jako secondary slawe, i działająca dyskietka bootowalna.
    Program MHDD uruchamiam z płytki(wypaliłem obraz programu) próbuję zastosować sie do informacji którą podałeś w jednym z linków mianowicie do przeliczenia Translatora przy pomocy komendy ".wdtrans" i wpisaniu
    reset
    waitnbsy
    regs = $57 $44 $43 $00 $00 $a0 $8a
    waitnbsy
    regs = $57 $44 $43 $12 $00 $A0 $FB
    waitnbsy
    niestety to równieże nie działa.
    Postanowilem się nie poddawać bo z tego co wyczytalem na forum wiele osób uporało się z tym problemem, obawiam sie jedynie ze posiadam zbyt mało umiejętności.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 18 Mar 2008 10:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Mar 2008 11:19
    drakkar64
    Poziom 9  

Racja mój błąd, ale jak pisałem jestem totalnym nowicjuszem, po podpieciu jako secondary master uzyskałem następujące informacje:
    ID:21h-Head0 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    ID:21h-Head1 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    EventLog.bin (Event Log)

ID:25h-Head0 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    ID:25h-Head1 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    RBBList.bin (ReloBadBlckList)

ID:29h-Head0 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    ID:29h-Head1 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    DrmLog.bin (Smart Log)

ID:2Dh-Head0 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    ID:2Dh-Head1 --> <---------------------[!!! Error Reading File !!!]
    DrmAlter.bin (SmartAlernativ)

Domyślam sie że to wina wspomnianego Translatora, postaram sie to zrobić mimo wszystko jednak prosze o wskazówki,
    dziekuje za cierpliwość koledze i pozdrawiam

0
  • #7 18 Mar 2008 13:48
    drakkar64
    Poziom 9  

Według logu reszta nie wykazuje żadnych błędów , jedynie te ktore przekleiłem, mam nadzieje że mi się uda, sciagnalem już podany program i zaraz będe próbował :)

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Troszkę sie gimnastykuje z tym i znów mam parę pytań.
    skopiowałem plik io.dll do katalogu system 32, dysk podpiałem jako secondary master, wylaczyłem pomocniczy kanał IDE zresetowalem komputer.
    Kliknalem w ikonke programu WD.exe pojwilo sie okno z dwoma pytaniami
    formatuj obszar dysku
    oraz przelicz translatora
    kliknałem na przelicz translatora nastepnie wyłaczyłem z pradu komputer włączyłem i niestety dalej dysk niewidoczny,
    Gdzie popelnilem błąd?
    Z góry dziekuje za pomoc:)

0
  • #8 18 Mar 2008 14:47
    janekkowalski
    Poziom 1  

Jeżeli chcesz odzyskać dane, to skorzystaj z Easy Recovery, tylko ten program może coś tutaj poradzić. Jakieś przeliczanie, to jest zwykła ściema, nie ma lepszego programu niż Easy Recovery i jeżeli on nie odzyska to nic nie odzyska.

Janek

Moderowany przez Przemcio:

Kolego Janku, poczytaj troszkę tematów jakie były na Forum i wyciągnij wnioski.
    Zajrzenie do Regulaminu i zapoznanie się z punktem 2 też nie zaszkodzi.
    Zwykle za takie coś jest ostrzeżenie ale jako początkującemu Użytkownikowi tymczasowo odpuszczam ku ogólnej uciesze.

-1
  • #9 18 Mar 2008 16:18
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Kolego janekkowalski Ty lepiej się przyznaj z jakiej to firmy pisałeś i nie pisz już więcej bzdur . Zaniżanie forum i pisanie oszczerstw kłamstw to jest poniżej godności ludzi na poziomie a twój poziom widać jest poniżej krytyki powinieneś się wstydzić

UWAGA !! Pana X janekkowalski lepiej nie słuchać i dobrze się zastanowić nad bzdurami jakie pisze żeby potem nie było lamentu lub klnieńcia za opłaty jak z księżyca.

0
  • #10 18 Mar 2008 16:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 18 Mar 2008 18:34
    drakkar64
    Poziom 9  

No tak, domyslilem sie ze zaden "cudowny" programik tu nie pomoże, natomiast prosilbym o ustosunkowanie sie do mojego posta, gdzie popelniłem błąd przy uzyciu programu WD,
    pozdrawiam

0
  • #12 18 Mar 2008 19:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto