Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner ONKYO TX-SV535 protect, ale koncnowki ok

18 Mar 2008 07:40 2421 5
  • Poziom 28  
    Witam
    trafił do mnie amplituner onkyo TX-SV535 w którym po włączeniu po chwili pokazuje sie napis PROTECT. Sprawdziłem końcówki i okazało sie ze sa ok - napięcia stałego tez na wyjściu nie ma. Może ktoś wie co może byc przyczyna blokady? Tak to wszystko działa - tuner stroi, rds działa
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Stopień końcowy według Ciebie jest wpożądku, ale być może zapomniałeś sprawdzić tranzystory polaryzujące końcówkę mocy. Sprawdź też rezystory krzemowe powinny być takie białe dość spore. [/url]
  • Poziom 28  
    tranzystory sterujace i rezystory poprawdzalem - jakis czas juz naprawiam wzmacniacze i troche wiem:) zasilacze, trafa tez sa ok, napiecia stalego na wyjsciu koncowek nie ma
  • Poziom 23  
    Jest uszkodzony któryś z tranzystorów mute . Na miernik ( omomierz ) jest ok a mimo to lekko puszcza napięcie i powoduje napis PROTECT.
  • Poziom 28  
    tranzystor od mute? Wydaje mi sie ze jak by byl on uszkodzony to bylby napis Mute a nie Protect, ewentualnie nic by nie pisalo a tylko cisza w glosnikach by byla - tak mi sie wydaje
  • Poziom 12  
    Tranzystory mogły się też rozwarstwić choć wątpie bo sprzęt chyba należy do nowszych, ale sprawdź je oscyloskopem używając generatora. Mój kolega miał identyczny problem z amplitunerem niby wszystko ok a protect, co się podobno okazało problem z masą i pojawiało się przebicie. Nie doszedł do tego gdzie jest uszkodzenie tylko obszedł zabezpieczenie i amplituner gra u niego do tej pory:) Pozdro