Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen, xsara II, klimatyzacja czujniki temperatury

18 Mar 2008 09:36 13157 13
  • Poziom 9  
    Witam

Czy wie ktoś gdzie są umieszczone czujniki temperatury klimatyzacji znajdujące się we wnętrz samochodu (2.0 hdi xsara II grudzień 2000rok klimatyzacja manualna)?

Kupiłem samochód po wypadku, nabiłem gaz do Klimy (układ jest szczelny) niestety Klima nie działa :cry: , pojechałem na komputer który wykazał że temperatura wewnątrz samochodu wynosi -400 stopni, pan stwierdził że któryś czujnik jest uszkodzony albo go nie ma, tylko nie miał czasu dla mnie…
  • Poziom 14  
    teraz juz nie pamiętam ale poszukaj czy aby na desce nie ma takiej malej ktateczki ok dwa na dwa centy.Tam bedzie taki maly wiatraczek i ten czujnik
  • Poziom 9  
    i tu jest mały problem:

moj znajomy ma xsara I i rzeczywiscie ma czujnik na panelu koło środkowego nawiewu (taka mała krateczka), rozebrałem znalazłęm czujnik z 10 cm kablami i wtyczką ale....

jeżeli chodzi o moja xsara II to nie mam czujnijka w tym miescu nie ma też wtyczki ani kabli, przypuszczam ze jest w innym miescu...

dzieki za info
  • Poziom 17  
    Czy klimatyzacja jest zwykła czy regulowana? Jakim komuterem było to diagnozowane?
  • Poziom 9  
    mam taki panel sterowania nawiewem:
    http://moto.allegro.pl/item328109781_xsara_1999_rok_panel_przelaczniki_calosc.html

jezeli chodzi o komputer którym xsara była diagnozowana to była to tak mała niebieska przystawka pan elektryk-mechanik mowil ze nie jest to idealne narzedzie do pracy z citroenami.

dodam:
    1.dzis sprawdziłem kompresor klimatyzacji - podałem do niego prąd i elektromagnez zadziałał.

2.jeżeli chodzi o wentylator (co chłodza chlodnice) to działa tzn gdy samochod osiagnie odpowiednia temperature to sie załancza

moj samochod był po wypadku tzn nie miał przodu były wymieniane obie chlodnice- czy jest możliwe ze bsi zapamiętało jakieś błedy - i to jest powodem niewłanczania sie klimatyzcji?? a owy elektro-mechanik niemogl ich wykasowac??
  • Poziom 19  
    o ile mnie pamięć nie myli to ta klimatyzacja(manualna) nie czujnika temp. Wewnętrznej tylko czujnik temp. zewne . Po stracie przodu moduł go nie widzi (typ NTC im wiekszy opór tym niższa temp.). Uklad nie załącza sie poniżej temp. zewn/etrzej 12-14 stopni .
  • Poziom 9  
    hmmm no całkiem możliwe :|
    jeżeli chodzi o czujnik temperatury zewnętrznej to jeden jest w prawym lusterku a ono akurat ocalało-oczywisci na wyświetlaczu pokazuje mi temperature zewnętrzna i wydaje sie byc oki.

a jeżeli chodzi o prace klimatyzacji powyżej 12 - 14 stopni to od momentu powiedzmy wykasowania błędów przez elektro-mechanika mamy zime na dworze ;] także musze czekac.... aczkolwiek dzis w grazu jak majsterkowałem na wyswietlaczu bylo ok 10 - 11 i nic :(

hmmm :idea: a gdyby tak podgrzac czujnik w lusterku :P
    jutro sprawdze:)
  • Poziom 9  
    witam
    wstałem rano i sprawdziłem - podgrzałem czujnik zewnętrzny w lusterku temperatura wzrosłą do 40 stopni niestety klima nieruszyła :(
    ciekawe czy ten czujnik ma coś wspólnego z klima...

gdyby ktosc cos wiedział to prosze o info

pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 25  
    Jest jeszcze czujnik temperatury wymiennika ciepła. Jesli układ elektroniczny wykryje że wymiennik zamarzł to wyłącza sprężarkę.
  • Poziom 9  
    jak można sprawdzić czy zamarzł ??
    czy to jest czujnik przy chlodnicy klimatyzacji??

dodam: ze po włączęniu klimy(wciśnięciu przyciska) zapala sie zielona dioda i tyle-wentylatory niestaruja ani kompresor sie nie załancza( wentylatory startuja tylko gdy temperatua cieczy osiagnia ok 90 stopni)
  • Poziom 17  
    Zacznij od konkretnej diagnozy konkretnym diagnoskopem. Tam odczytasz dokładnie jaki czujnik jest uszkodzony, odczytasz temperaturę jaka pokazuje i zrobisz test urządzeń wykonawczych takich jak kompresor czy wentylatory. takie małe pudełeczko które Ci podłączył mechanik może pokazywac zupełnie co innego niż to co powinno być, może też nie pokazać wszystkich defektów.
  • Poziom 19  
    to jest zwykla manualna klima. nie komunikuje sie z komputerem diagnostycznym. Trezeba wziac schemat i niestety po kolei.Na poczatek faktycznie sprawdzic jaki to czujnik.
  • Poziom 11  
    na przewodach od klimatyzacji w pobliżu chłodnicy powinien być czujnik ciśnienia gazu jak on będzie uszkodzony to też nie załapie, u mnie był taki problem
    temperatura niewiele ma tu do rzeczy
    klimatyzacja powinna działać cały rok np. do osuszania powietrza w kabinie
  • Poziom 16  
    Witam.
    Mam podobny problem z Xsara N2 2.0 Hdi, klimatyzacja automatyczna.
    Chodzi o to że po wciśnięciu przycisku klimatyzacji nie słychać ( a było ) załączenia się cewek/ki... Takie znaczne stukniecie w komorze silnika. Temp na zewnątrz około 20 stop. C, płynna regulacja działa tak jak i czujnik w kabinie.
    Proszę o pomoc i przepraszam jeśli nie dojrzałem jakiegoś postu który mógłby mi pomóc.
    pozdrawiam

24.05.2012
    Witam ponownie.
    Dziś zajrzałem do autka i po naciśnięciu zaworków którymi nabija się klimatyzację nie usłyszałem nic tzn. przy "grubszym" było 1 sekundowe "psyknięcie" ; z cieńszego nic.
    Czyli podejrzewam że u kład klasyfikuje się do nabicia ale przede wszystkim do sprawdzenie pod względem szczelności...
    pozdrawiam