Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark E120 - błąd czerwona lampka

marioo1982 18 Mar 2008 11:02 5868 4
    marioo1982
    Level 11  
    Witam.. mam drukarkę Lexmark E120 - po napełnieniu tonera i wymianie chipu pali sie cały czas czerwona lampka.. drukarka nie odpowiada na nic.. co to może być?? czujniki przejrzałem
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    gamex
    Level 2  
    Na początku marca producent drukarek (lexmark) rozpoczął zdalną aktualizację firmware'u w drukarkach Lexmark E-120.
    Po tej zmianie oprogramowania urządzenie nie akceptuje niektórych chipów (zamienników) natomiast w dalszym ciągu przyjmuje chipy oryginalne.
    marioo1982
    Level 11  
    okim rozumiem...dzięki - sprobuje z nowym tonerem jak nie to nie wiem...
    dziękuje i pozdrawiam
    bogdan3838
    Level 2  
    marioo1982 wrote:
    Witam.. mam drukarkę Lexmark E120 - po napełnieniu tonera i wymianie chipu pali sie cały czas czerwona lampka.. drukarka nie odpowiada na nic.. co to może być?? czujniki przejrzałem

Jeśli drukarka pracuje już dosyć długo to może "skończył się " bęben... Można spróbować zresetować chip bębna ... Należy to wykonać jak niżej...
    Resetowanie licznika bębna Lexmark e120, 12026xw, 0012026xw:

Otwórz pokrywę z przodu drukarki i przytrzymaj klawisz anuluj do momentu aż zapalą się po kolei wszystkie diody, (aby zresetować licznik modułu bębna obrazowego E120 i usunąć ostrzeżenie o konieczności wymiany bębna e120)
    Zamknij przednią klapę drukarki. Ostrzeżenie będzie usunięte, a licznik bębna będzie liczyć od nowa do 25000 stron.
    Naciśnij klawisz kontynuuj, żeby wznowić drukowanie.

Rzeczywista żywotność bębna E120 może się różnić w zależności od takich czynników jak: ilość stron drukowanych jednorazowo, szybkość druku, orientacja i rozmiar podawania papieru, poziom wypełnienia, wilgotność względna, źródło podajnika - pojedyńczy czy seryjny, % zadrukowania strony i złożoność zadań do wydrukowania (tekst czy grafika).

Jeśli pomogło to powinno się jeszcze wyczyścić zbiornik na toner zbierany przez listwę czyszcząca bęben...