Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Badanie zaniku faz w centralce alarmowej ropam.

Piter2020 18 Mar 2008 11:11 4367 10
Optex
    Piter2020
    Level 10  
    Witam,
    chcę żeby moja centralka alarmowa (ropam) reagowała na zanik którejkolwiek z 3 faz. Znalazłem do tego czujniki zaniku faz ale do nich wchodzi i wychodzi nap. 230V a ja potrzebuje sygnał z informacją do podłączenia do centralki (niskonapieciowy). Czy są jakieś czujniki zaniku faz do których wchodzi kabel zasilający 3 fazowy i daje informacje zwrotną do centrali.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    Piter2020
    Level 10  
    byłoby ok, ale czy można podłączyć tam pod zaciski kabel 230V żeby na wyjściu mieć napięcie do centralki (chyba 12V)? mógłbyś podrzucić symbol takiego przekaźnika?

Dodano po 17 [minuty]:

a co powiesz o czujniku zaniku fazy np. W-300s1?
    frohme
    Level 21  
    Innym dość popularnym rozwiązaniem jest połączenie 3 jednakowych dużych rezystorów w gwiazdę i zasilenie końcówek z faz L1, L2, L3. Srodkowy punkt do N przez mały rezystor. Jeżeli są wszystkie fazy to w punkcie wspólnym jest napięcie 0V (praktycznie blisko 0V), jeżeli któraś faza znika to pojawia sie napięcie i można, a nawet trzeba to wykorzystać - ot choćby zasilanie diody transoptora, a sygnał po stronie wtórnej to już zależy od potrzeb i fantazji konstruktora. Wszystko tanie i bezpieczne pod warunkiem, że ma sie trochę doświadczenia z siecią energetyczną, i wiadomo jak policzyć dzielnik napięcia trójfazowy.
    User removed account
    User removed account  
    Piter2020
    Level 10  
    no a ja po raz kolejny zapytam, czy taki czujnik W-300s1 do badania zaniku faz wraz z przekaźnikiem nie wystarczy? Jeżeli zniknie jakaś faza to stycznik zmieni stan co mogę podać na we centralki.. tak to przynajmniej widzę. No i odpadnie mi kombinowanie z tworzeniem własnych układów
    User removed account
    User removed account  
    Piter2020
    Level 10  
    jeżeli do W-300s1 podepnę pod 4,5,6,7 N,L1,L2,L3 a pod 1,2 podepnę się do centrali jako połączenie NC to do czego mi jeszcze przekaźnik?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    Piter2020
    Level 10  
    dzięki za odpowiedzi, myślę że taki czujnik to nie jest aż tak duży koszt więc pewnie zrobię to na tym czujniku
    dzięki, pozdrawiam