Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thermaltake model: PSH 700V rev:B Toughpower 700W-naprawa

18 Mar 2008 12:46 2806 5
  • Poziom 14  
    Witam
    Posiadam zasilacz jak w temacie, niestety jest z nim problem.
    Po wmontowaniu do komputera, i próbie uruchomienia, startuje na moment, i nic się dalej nie dzieje.
    Po odłączeniu od komputera i próbie zastartowania poprzez zwarcie PS-ON do masy, zachowuje się tak samo; start na moment i cisza.
    Gdy przez przypadek zwarłem PS-ON do linii -12V, zasilacz wystartował i pracuje poprawnie.
    Włożony do komputera, i zastartowany poprzez podanie -12V pracuje poprawnie i wszystko jest ok.
    Rozkaz załącz podawany jest na nr.4 układu PS229.
    Niestety mimo usilnych starań nie mogę znalezć aplikacji tego scalaka.
    Zasilacz jest nowy, dokładny symbol: PSH700V
    Proszę o pomoc i jakies sugestie, bo trochę niewygodnie włączać komputer dwoma wyłącznikami, a żal wyrzucić nowy zasilacz o dobrych parametrach.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    PS229=<TPS3514
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki dla kolegi clof.
    Aplikacja TPS3514 wyjaśniła wszystko, ale niestety ten układ scalony w Polsce nie jest dostępny.
  • Poziom 15  
    Można postawić 3510 albo 7510, a to uprości naprawę, ale pracuje... Pin1 to pin1.
  • Moderator
    Zaraz, zaraz Szanowni Koledzy czy, aby na pewno każdy ma z Was rację proponuję zerknąć...
  • Poziom 14  
    Panowie bardzo dziękuję za zainteresowanie,wasze uwagi bardzo pomagają mi zgłębić temat.
    Z analizy aplikacji wynika, że układy scalone: 3510, 5510, i 7510 można zastosować za TPS3514 bez żadnych przeróbek.

Linia +12V pozostanie wtedy bez kontroli, oraz nie będzie kontroli przeciążenia we wszystkich liniach, jednak zasilacz powinien pracować poprawnie.
    Problem jest z zakupem któregoś z tych układów. Moje poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Może ktoś wie gdzie można nabyć jeden z w/w układów?