Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostada problem z synchronizacją

ziloog 18 Mar 2008 13:11 666 2
  • #1 18 Mar 2008 13:11
    ziloog
    Poziom 10  

Witam od pewnego czasu mam problem z działaniem neostrady tj
    za dnia wszystko działa poprawnie problemy zaczynają się dopiero
    wieczorem, modem zaczyna całkowicie tracić synchronizację.
    Z tego co się dowiedziałem wina leży po stronie kiepskiej jakości linii.
    Czy istnieje może jakiś modem który pozwala samodzielnie ustawić mniejsze pasmo synchronizacji niż to które wynika z opłaty abonamętowej za neostradę?

0 2
  • #2 18 Mar 2008 13:33
    mystuff
    Poziom 13  

Może to co napiszę jest oczywiste, ale proponuję sprawdzic jak masz włączony filtr oddzielający telefon od linii. Czy filtr jest właczony do gniazdka w ścianie i dalej idzie do telefonu, czy z gniazdka w scianie wychodzi kabel, a filtr jest przy telefonie?
    W drugim przypadku filtr jest właczony odwrotnie i powoduje częste gubienie synchronizacji. Innymi słowy upewnij się, że filtr jest właczony w odpowiednim kierunku. Może to wydawac się głupie, ale mój sąsiad tak miał i głowił się tygodniami czemu mu często zrywa połaczenie, dopóki mnie nie zawołał :)

0
  • #3 18 Mar 2008 15:18
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

ziloog napisał:
    Witam od pewnego czasu mam problem z działaniem neostrady tj
    za dnia wszystko działa poprawnie problemy zaczynają się dopiero
    wieczorem, modem zaczyna całkowicie tracić synchronizację.
    Z tego co się dowiedziałem wina leży po stronie kiepskiej jakości linii.
    Czy istnieje może jakiś modem który pozwala samodzielnie ustawić mniejsze pasmo synchronizacji niż to które wynika z opłaty abonamętowej za neostradę?

Prędkości, z jakimi sychronizuje się modem ustawiane są na DSLAMie, czyli (z reguły) na centrali. ewentualnie w szafie ONU. Problem należy zgłosić do operatora. Jeśli okaże się, nie nie ma możliwości poprawy parametrów linii, to operator z reguły proponuje migrację techniczną na niższą opcję usługi szerokopasmowej. Ewentualnie możesz poprosić o niewielkie zmniejszenie downstream (ta wartość zawsze jest ustawiana z zapasem.

0