Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz akustyczny klasa AB

michal.rogaczewski 18 Mar 2008 17:31 2201 4
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Witam

Jako że jak dotychczas nie zajmowałem się zbyt poważnie wzmacniaczami akustycznymi (głównie robiłem gotowe schematy) to stwierdziłem że czas cuś wymyślić i powstało takie dziwadło ;p wejście narazie nie zrobione ale jakby zamienić tego op-ampa na układ tranzystorowy to byłby całkiem prosty tranzystorowy wzmacniacz. Mam 2 pytania do fachowców w tej dziedzinie elektroniki, Jakie będą zniekształcenia przy uA741 i jaką moc max będzie można uzyskać przy zasilaniu symetrycznym ±18V ?
    Przesyłam screen z crococlip ;p z włączonym oscylem
    Wzmacniacz akustyczny klasa AB
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    To tak, z tego co wiem uA741 pracuje przy max +/- 22V także tu problemów nie widzę, różnica w prądach spoczynkowych jest dlatego, że ten wzmacniacz "pracuje" tzn. na wejściu jest sygnał 100Hz
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Posiadam wersję na 2x22V (na pewno bo 2 pracują w zasilaczu w którym występują napięcia 42V i śmigają) chyba dzisiaj sobie to zrobię na płytce stykowej :P na bd135 i 139 :) zobaczy się jak to gra, oczywiście trochę go "ograniczę" tzn. zmienię rezystory 0.1ohm na dość pokaźne (15W) rezystory 100ohm ze starego TV

p.s. chyba nawet lepszy będzie lm385 bo ma slew rate 0.1V/usec ale zasilanie tylko +/- 16V