Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 brak świateł wstecznych

Afko 18 Mar 2008 20:46 36758 12
    Afko
    Level 2  
    Witam mam problem z podłączeniem świateł wstecznych do passata b5. Potrzebny mi schemat połączeń elektrycznych
    młody88
    Level 19  
    instalacja świateł wstecznych jest prosta po co Ci schemat??
    markom
    Level 19  
    Ale chcesz uruchomić światła wsteczne z orginalnej instalacji czy ciągniesz nowe kable??? Napisz coś więcej
    Afko
    Level 2  
    chce uruchomić z oryginalnej instalacji. Na czujniku w skrzyni nie ma napięcia
    młody88
    Level 19  
    radziłbym zacząć od bezpiecznika bodajże 14, a następnie po przewodach wędrować do czujnika. Może gdzieś jest przerwa
    adam.p123
    Level 19  
    Na początek proponuje sprawdzić żarówki, bezpieczniki i czujnik, prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik, jest on wkręcony w skrzynie biegów. Pozdrawiam
    rm23
    Level 13  
    Ktoś wie w którym miejscu jest umieszczony ten czujnik w skrzyni? może ktoś ma jakieś zdjęcie? dzięki za pomoc.
    rm23
    Level 13  
    Witam ponownie !

Sam odpowiem sobie na moje pytanie;) mam nadzieje ze komuś się przyda, gdzie w passacie b5 znajduje sie czujnik wstecznych światel? zamieszczam dla ułatwienia zdjęcie i wygląd czujnika pozdrawiam. !

wurba
    Level 12  
    Widzę, że temat jest śledzony i otwarty, a nie chcę niepotrzebnie zakładać nowego tematu.

Skąd fabrycznie zasilone jest światło cofania, i bynajmniej nie chodzi mi o bezpiecznik 31. Po założeniu świateł dziennych okazało się, że światło cofania działa tylko wtedy jak są zapalone światła postojowe, mijania, drogowe. A w zasadzie powinny działać po włączeniu zapłonu.
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    wygląda na to że ktoś coś pomiśkował przy zasilaniu czujnika.
    hacker17
    Level 17  
    Witam
    Wygląda to tak jakby napięcie nie dochodziło zaraz po przekręceniu stacyjki tylko dopiero po przekręceniu świateł. Być może ktoś nie chciał bawić się przy stacyjce żeby czegoś nie zepsuć (np. immobilizera) i poszedł na łatwiznę i zrobił właśnie takie obejście. Mam pytanie bo w bagażniku masz na pewno jakąś lampkę do jego oświetlenia czy działa ona jak masz przekręconą stacyjkę ? Sprawdzi też czy jak włączysz jakieś światła to czy wtedy ona czasem się nie włączy. Taka lampka oświetlająca powinna działać też zaraz po stacyjce i jak nie będzie działać to pewnie jest tak jak mówię.
    wurba
    Level 12  
    Kolega jutro popołudniu podjedzie do mnie to na spokojnie pooglądam co i jak. Powiedział, że niedziała mu też tempomat, więc może być tak jak mówisz, bo z rozpiski bezpieczników wynika, że to ten sam bezpiecznik. Z tego co wiem, to alarm ma fabryczny, dołożony ma czujnik parkowania. Dlatego chciałem się dowiedzieć z którego miejsca powinien być podłączony bezpiecznik 31.
    gasior27
    Level 1  
    A mógłby mi ktoś napisać którędy biegnie ta instalacja? Ponieważ u mnie w Passacie przy czujniku od biegu wstecznego nie widzę żadnej kostki. Proszę