Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana zwrotnicy - brak parametrów głośników

18 Mar 2008 23:07 1083 6
  • Poziom 17  
    Witam!!

Problem jest takowy - aby nie wydać od razu kasy na nowe głośniki i konstruować wszystko od początku postanowiłem pobawić się w lekki tuning tego co mam, jak na razie będzie (musi, bo to kosztuje) mi to wystarczać.

Otóż posiadam "cudowne" kolumny od jeszcze lepszej "wieży" firmy Daewoo... kolumny posiadają głośniki wysokotonowy i średnioniskotonowy.
    Jedyna informacja na nich podana to impedancja 8Ohm. Za całość zwrotnicy służy kondensator wpięty szeregowo z wysokotonowcem o pojemności 2,2uF (co daje częstotliwość obcięcia 9kHz). Chciałbym zmienić tą "zwrotnicę" na jakąś bardziej rozbudowaną, z filtrami drugiego rzędu.
    Jeśli chodzi o wysokotonowy to rozumiem, że robię do niego filtr też na 9kHz, a co z tym drugim głośnikiem? Da się zrobić cokolwiek bez charakterystyk?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze i najważniejsze PO CO???

To absolutnie niema najmniejszego sensu...
  • Poziom 17  
    Sądzę, że zmiana zwrotnicy może poprawić jakość dźwięku. A jak coś popsuje to nie będzie mi tak bardzo szkoda.
    „…Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo…”

Wymiana zwrotnicy nic ci nie da jeśli masz kiepskie głośniki i kiepski wzmacniacz...
  • Poziom 17  
    Wzmacniacz akurat nie jest Daewoo, podpinam pod to co innego, dobrej jakości. Dźwięk kolumn także mnie zadowala, ale chciałbym sprawdzić czy czasem to ich nie usprawni jeszcze bardziej.

Ja się pytam JAK to zrobić, a nie PO CO.
    A ja ci mówię, że to niema sensu…

Jak już to możesz wymienić głośniki (a raczej całe kolumny)

Ps."Jak to zrobić?" musiał byś zmierzyć charakterystyki (mieć JIG’a i specjalnego mica...) to jest przerost formy nad treścią…
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jaki chcesz zrobic filtr do tego drugiego??
    Filtr na dół- obetniesz jeszcze bardziej bas, filtr do góry?i tak najpewniej nie przenosi, w takiej kolumience od wiezyczki jeśli juz masz wysokotonowy, to na pewno ten drugi nie jest szerokopasmowy, więc nie masz czego ciąć. Takie kolumny najczęściej tylko(a i to nie zawsze) ladnie wyglądają.
    Prosta rada: kup jakies starsze nawet Tonsile, mogą byc nawet z porwana już membraną- wtedy zregenerujesz- i bedziesz usatysfakcjonowany, szczególnie nie mając zbyt wiele kasy na wyrzucenie.