Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 1.6 benzyna 1997 kontrolka oleju

zzbyszekk 18 Mar 2008 23:34 5109 6
 • #1
  zzbyszekk
  Level 1  
  [size=18]Po włączeniu zapłonu kontrolka oleju gaśnie z chwilą gdy pompka paliwa przestaje pracować - silnik nie jest uruchomiony
 • #2
  mariusz73
  Level 11  
  z tego co się orientuję to powinna gasnąć,komputer sprawdza czujniki a na liczniku testuje kontrolki gasną wszystkie poza ładowaniem akumulatora i ewentualnie hamulca ręcznego jak zaciągniesz.W momencie odpalenia silnika jak alternator zaczyna ładować gaśnie też kontrolka z akumulatorkiem.Jeżeli wystąpiłby błąd w układzie smarowania,np brak ciśnienia czy uszkodzi się czujnik kontorlka powinna świecić.Sprawdź poprzez odpięcie kostki z czujnika czy wtedy się zapali.
  Moim zdaniem z Twojego opisu wynika że jest wszystko ok.Tyle co mogę na odległość stwierdzić.Jedno pytanko auto te masz od niedawna czy już jakiś czas jeździsz i teraz zauważyłeś irytujący cię fakt gaśnięcia kontrolki?.Pozdrawiam
 • #3
  djmars1
  Level 15  
  czy auto było bite, kupione w polsce??
 • #4
  Broad_way
  Level 12  
  mariusz73 wrote:
  z tego co się orientuję to powinna gasnąć,komputer sprawdza czujniki a na liczniku testuje kontrolki gasną wszystkie poza ładowaniem akumulatora i ewentualnie hamulca ręcznego jak zaciągniesz.

  Wg mnie powinna zgasnąć dopiero po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia oleju w układzie. Napisz dokładnie czy problem pojawił się z nienacka czy może kupiłeś auto z takim zachowaniem sie kontrolki oleju ? Częstym procederem jest mieszanie przez handlarzy podłączeniem kontrolek. Np podpinają kontrolkę od usterek silnika pod kontrolkę oleju lub ładowania w celu ukrycia jakiś niedomagań silnika. Być może u Ciebie też grzebał jakiś magik.
 • #5
  ARTURG14
  Level 19  
  MARIUSZ73 ma racje.wszystko się zgadza
 • #6
  mariusz73
  Level 11  
  Witam ponownie
  Tak mi się zdawało że powinno być jak opisałem wyżej.Gdyż jest tak w SKODACH innych modelach VW tych nowszych i AUDI.
  Pozdrawiam Mariusz
 • #7
  długalus
  Level 15  
  Witam!
  Ja mam passata z 98r 1,9TDI. Nie dawno go kupiłem i kontrolka oleju zachowuje się identycznie jak opisuje autor postu. Nie byłem pewien czy tak ma być, znajomy mechanik też nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Myślę że w moim aucie kontrolka też powinna gasnąć razem z innymi za wyjątkiem ładowania.

  pozdrawiam