Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 1.6 benzyna 1997 kontrolka oleju

18 Mar 2008 23:34 4617 6
  • Poziom 1  
    [size=18]Po włączeniu zapłonu kontrolka oleju gaśnie z chwilą gdy pompka paliwa przestaje pracować - silnik nie jest uruchomiony
  • Poziom 10  
    z tego co się orientuję to powinna gasnąć,komputer sprawdza czujniki a na liczniku testuje kontrolki gasną wszystkie poza ładowaniem akumulatora i ewentualnie hamulca ręcznego jak zaciągniesz.W momencie odpalenia silnika jak alternator zaczyna ładować gaśnie też kontrolka z akumulatorkiem.Jeżeli wystąpiłby błąd w układzie smarowania,np brak ciśnienia czy uszkodzi się czujnik kontorlka powinna świecić.Sprawdź poprzez odpięcie kostki z czujnika czy wtedy się zapali.
    Moim zdaniem z Twojego opisu wynika że jest wszystko ok.Tyle co mogę na odległość stwierdzić.Jedno pytanko auto te masz od niedawna czy już jakiś czas jeździsz i teraz zauważyłeś irytujący cię fakt gaśnięcia kontrolki?.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    czy auto było bite, kupione w polsce??
  • Poziom 11  
    mariusz73 napisał:
    z tego co się orientuję to powinna gasnąć,komputer sprawdza czujniki a na liczniku testuje kontrolki gasną wszystkie poza ładowaniem akumulatora i ewentualnie hamulca ręcznego jak zaciągniesz.

Wg mnie powinna zgasnąć dopiero po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia oleju w układzie. Napisz dokładnie czy problem pojawił się z nienacka czy może kupiłeś auto z takim zachowaniem sie kontrolki oleju ? Częstym procederem jest mieszanie przez handlarzy podłączeniem kontrolek. Np podpinają kontrolkę od usterek silnika pod kontrolkę oleju lub ładowania w celu ukrycia jakiś niedomagań silnika. Być może u Ciebie też grzebał jakiś magik.
  • Poziom 19  
    MARIUSZ73 ma racje.wszystko się zgadza
  • Poziom 10  
    Witam ponownie
    Tak mi się zdawało że powinno być jak opisałem wyżej.Gdyż jest tak w SKODACH innych modelach VW tych nowszych i AUDI.
    Pozdrawiam Mariusz
  • Poziom 15  
    Witam!
    Ja mam passata z 98r 1,9TDI. Nie dawno go kupiłem i kontrolka oleju zachowuje się identycznie jak opisuje autor postu. Nie byłem pewien czy tak ma być, znajomy mechanik też nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Myślę że w moim aucie kontrolka też powinna gasnąć razem z innymi za wyjątkiem ładowania.

pozdrawiam