Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział sygnału z kablówki do dwóch modemów

19 Mar 2008 00:20 3793 6
  • Poziom 10  
    Witam.

Muszę rozdzielić sygnał z kablówki ale tylko data (od modemu), gdyż potrzebuję zamontować dwa modemy jeden od internetu a drugi od dtv
    Czy najlepiej będzie zamontować rozgałęźnik przed gniazdem a potem dwa gniazda multimedialne, czy też rozdzielić sygnał za gniazdem.
    Lepiej dać odgałęźnik czy rozdzielacz.

Obecnie instalacja wygląda w ten sposób:

Code:

--odgałęźnik--(drugi pokój)-gniazdo multimedialne-telewizor
                  |                                \-modem-dekoder dtv
                telewizor

planuję zrobić coś takiego:
    Code:

--odgałęźnik----rozdzielacz-gniazdo multimedialne-telewizor1
           |                 |                  \-modem-dekoder dtv
        telewizor2           |
                             \gniazdo multimedialne-modem-komp

Monter z kabówki chce zlikwidować połączenie odgałęźnik-telewizor2 i puścić drugi kabel do pokoju z gniazdkiem.
    Aktualny sygnał pokazywany przez modem od dtv to 47dbm. Czy podział który przedstawiłem wyżej będzie dobrym rozwiązaniem

A tak chce to zrobić monter z kablówki
    Code:

-odgałęźnik---gniazdo multimedialne-telewizor
             |                  \-modem-dekoder dtv
             |
             \---gniazdo multimedialne
                                  \-modem-komputer

Ta metoda spowoduje likwidację możliwości oglądania TV na telewizorze2. a na tym mi zależy.

Obydwa gniazda mają być praktycznie obok siebie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź poziom sygnału na modemie (tym od internetu - nie wiem co pokazuje ten modem od DTV), czyli:
    W przeglądarce wpisz adres: 192.168.100.1. Poszukaj poziomów Downstream i Upstream, jednostka to dBmV.
    Ten instalator to jakaś pupa.

Najtaniej (troszkę nieprawidłowo i zaraz mi się za to dostanie): za gniazdem wstawić "dwójkę" (rozgałęźnik) i podpiąć wprost dwa modemy - o ile poziom Downstream jest rozsądny.
    Twój pomysł jest prawidłowy - wymaga jednak dodatkowego gniazda i obniży poziom sygnału na telewizorze o 4dB.
    Czekam na poziomy.

P.S.
    Możesz podać typ/model tego modemu od DTV?
  • Poziom 10  
    Modem od dtv pokazuje 47dbm
    Modem Thomson
    Myślałem żeby dać gniazdo z dwoma wyjściami 'data' (GMF-451 lub GMF-354)

Internet mają instalować jutro (tj 20.03.2008).
  • Poziom 10  
    Zrobiłem zżut ekranu. Modem od dtv
    Podział sygnału z kablówki do dwóch modemów
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie jest dobrze: sygnał w dosyle wynosi -8,7dBmV - po wstawieniu rozgałęźnika będzie -12,5dBmV. Ale z drugiej strony dobry rozgałęźnik kosztuje kilkanaście złoty, więc można spróbować. Podziel to za gniazdem i sprawdź jak działa TV. Jaki masz odgałęźnik (ten pierwszy)?

P.S.
    Przeczytaj to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html i popraw ten obrazek.
  • Poziom 10  
    Odgałęźnik Teleste DTS106
  • Poziom 10  
    odgaleznik tris206 badz 202....w 2ch przypadkach musi leciec czysty sygnal do dekodera i modemu (w drodze nie moze byc jakich kolwiek rozgaleznikow typu 1/2!!! poniewaz DS strasznie spadnie (minimum to-8dBmV)....dtv moze sie wieszac a jesli masz HD w nim do beda pixlowac te kanaly. Pozostale analogowe odbiorniki tv nalezy podlaczyc na wyjsciu z DTV(meskie wyjscie antenowe)