Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk danych z zera. Wyzerowany dysk.

19 Mar 2008 08:59 2549 7
  • Poziom 12  
    Mam raz wyzerowany dysk twardy ST3120827AS3.42 - 111.8 GB, programem Quick Format Eraser 4.0 pakietu z MHDD, dystrybucji kolegi Nirvanowca, na którym były 4 partycje po 29,5 GB każda, a ostatnia formatowana na NTFS.
    Problem w tym, że potrzebuję danych z tego dysku, zwłaszcza do lokalnego folderu WłaścicielMojeDokumentyDocuments and Settings ulokowanego na partycji D:\
    Z tego co czytałem to nie jest możliwy odzysk z wyzerowanego HDD w warunkach domowych. Czy to prawda? Korzystałem z app. o nazwie Recover My Files i po ponad 51 godz. nie odnalazł nawet folderów ulokowanych w początkowych MFT, skądinąd mówi się, że niezerowanych. Czyli algorytmy szukające tego programu są kiepskie, pomimo opcji dogłębnej analizy dysku. To samo z chwalonym R-STUDIO, skan odbył się tutaj zaledwie w kilka godzin (skan tutaj)
    Są niby próby jakoś firmwareowo zmienić dostęp głowicy do dysku, tak, żeby czytała jeszcze jakieś widmo pozostałe przez słabe pole magnetyczne głowicy (W), które nie mogło zastąpić zerami danych w widmie granicy ścieżek. Co w efekcie mogło by się równać zespojeniem danych i powstaniem bardzo konkretnego softu.
    Na dzień dzisiejszy jedynym rozwiązaniem jest oscyloskop cyfrowy który analizuje na wskroś powierzchnię dysku i interpretuje "nadmazane" dane różnicą widma<->nadmazanie, przekształcając 0.

Proszę o pomoc co zrobić, żeby z powrotem mieć dane z partycji D:\ (duże pliki bitowe, wykonywalne nie wchodzą w grę)
  • Poziom 14  
    Sprobuj Easy recowery Proffesional - po formatach odnajdywał mi bardzo dużo danych. Masz różne sposoby odzyskiwania. Spróbować warto !!!
  • Poziom 18  
    jacazwierz napisał:
    po formatach odnajdywał mi bardzo dużo danych
    Przeczytaj najpierw post kolegi, a później pisz. envoyez nie chce odzyskać danych z dysku zformatowanego tylko wyzerowanego, a to kolosalna różnica. Prawdopodonie taki dysk nadaje się tylko do firmy odzyskującej dane.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Sprobuj Easy recowery Proffesional - po formatach odnajdywał mi bardzo dużo danych. Masz różne sposoby odzyskiwania.

EasyRecovery™ Professional 6.10 Kroll Ontrack Inc.- nie działa (w trybie RAW+ Advanced Scan)

File Scavenger Version 3.2 - Revision 2 2007-10-22- nie działa

P.S. Celnie rrata ;)
  • Moderator Samochody
    Nie ma realnej możliwości odzyskania jakichkolwiek danych, które zostały nadpisane (nie ważne czy zerami czy losowymi danymi). Żadna firma odzyskująca dane się tego nie podejmie, bo jest to niewykonalne. Programy do wielokrotnego nadpisywania obszarów dysków celem bezpiecznego usunięcia danych to pic na wodę, już samo zerowanie skutecznie uniemożliwia odzyskanie jakichkolwiek danych. Odzysk po śladach magnetycznych to może i był możliwy ale na dyskietce czy pierwszych dyskach MFM o bardzo małej gęstości zapisu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    --> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic882242.html

"Twierdzenia, że istnieje możliwość odzyskania danych w ten sposób, tak jak takie, że istnieje sprzęt który wykonuje "mapę magnetyzacji" całego dysku są tworzone zwykle w celach promocji i reklamy sprzętu do szyfrowania/niszczenia danych."
  • Specjalista HDD Recovery
    Po zerowaniu kolego to możesz jedynie pomarzyć o danych i żadne cudowne programy tu nie pomogą.
  • Użytkownik usunął konto