Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Curtis CE 2001 Ciemny obraz

19 Mar 2008 12:46 1654 12
  • Poziom 16  
    Witam trafił do mnie TV Curtis model 2001. Usterka ciemny obraz!!! napiecie na wzmacniacze wizji 180v jest, napięcie 12v i zarzenie na PK ok
    Brak OSD i TXT, głos poprawny i można regulowac, podłączyłem drugi tv pod wyjscie EURO i jest wszystko ok na drugim TV podstawiłem Układ TDA 3560 ale wstawiłem TDA 3561A i nadal nic :( to co mogę jeszcze napisać to są zblokowane napięcia na RGB 1.8v prosze o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Do sprawdzenia TXT, Kwarce.
  • Poziom 16  
    Małe sprostowanie ten TV nie posiada modułu od TXT,doczepiłem sie do Układu TEA 2014A to przełacznik AV ale wymiana nic niedała
  • Poziom 36  
    Siatka druga napięcie prawidłowe i czy reguluje jeżeli nie to może być C 905 , podstawka , trafopowielacz .
  • Poziom 16  
    Jest ok i reguluje sie poprawnie.Na poczatku obraz pojawiał sie cześciowo, napewno to nie wina pionu!!! w okolicy ukladu TDA 1940 wymieniłem C 409 0.22µF C 412 10µF zawsze to pomagało :) ale ten model jest uparty
  • Poziom 36  
    RadekPawlak napisał:
    Na poczatku obraz pojawiał sie cześciowo,

Napisz co to znaczy ?

Jak regulujesz S-2 to się rozjaśnia czy nie ?
  • Poziom 16  
    Kineskop sie rozjasnia ale brak tresci tylko linie powrotu, ale przy pirwszym włączweniu jak TV pojawił sie u mnie obraz pojawił sie czesciowo jakby cos go zasłaniało jakas czarna plama.Trafo jest na 100% ok
  • Poziom 16  
    Dobre pytanie co to jest ABL?
  • Poziom 38  
    Automatic Brigthnes Limiter czy jak to się pisze. Automatyczna regulacja jaskrawości.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Jak możesz to podstaw pion chyba, że jak rozjaśnisz na trafie (S2) to widać normalny obraz to nie ruszaj układu pionu.

Dodano po 1 [minuty]:

Kondki w przetwornicy i po pierwotnej stronie trafa WN też bym wziął pod uwagę.
  • Moderator
    Obraz z plamami typowo w tych modelach świadczy o niesprawności pionu. Dalsze konsekwencje to nieprawidłowy impuls ssc, "wycinający" fragmenty obrazu, teraz już całkowicie. Proszę to sprawdzić.

Przeniosłem z TV.
  • Poziom 16  
    Ok dzięki sprawdze i napisze co z tego wynikło
  • Poziom 16  
    Witam dostałem schemat i teraz moze będzie lepiej :)
    Co do regulacji S2 to działa ok podkrecając na maksa pojawiaja się linie powrotu.