Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka 12 V 400mA - dobór odpowiedniego zasilacza

19 Mar 2008 14:52 3246 5
  • Poziom 2  
    witam
    potrzebuje małej porady. padł mi zasilacz do wkrętarki 12V 400mA. Na allegro takich nie widze. W moim elektroniku też takich nie mają. Czy nie bezie przeszkadzalo jeśli zamiast orginalnego kupie zasilacz uniwersalny 12V 1000mA ?? Z gory dziekuje za pomoc
  • Poziom 13  
    Lepiej jak masz na 400mA. Bo pomiędzy 400 a 1000 jest spora różnica. W przypadku, gdy przez uzwojenie silnika popłynie 2,5x większy prąd niż znamionowy to może doprowadzić do uszkodzenia izolacji na zwojach i do przepalenia silniczka. Wszystko w sumie zależy od dopuszczalnego prądu przy jakim ta wkrętarka może pracować. Jeżeli producent uznał, że zalecane jest 400mA to lepiej tego przestrzegać.
  • Poziom 2  
    troche sie zle wyraziłem, Chodzi o to ze ten zasilacz jest potrzebny do ladowania akumulatora do wkrętarki a nie do bezposredniego podłaczenia. Czy w zwiazku z tym to zmienia postać rzeczy?
  • Poziom 37  
    :arrow: sylwek870531
    Jak nie masz pojęcia na jakiś temat, to nie doradzaj innym.
    1000mA to nie jest prąd, jaki będzie zawsze pobierało każde urządzenie, które będzie podłączone do zasilacza, tylko maksymalny prąd, jaki zasilacz będzie w stanie oddać bez uszkodzenia się. Urządzenie pobierze tyle, ile potrzebuje.

:arrow: lukmarq
    To, co się spaliło to jest zasilacz do ładowarki czy ładowarka akumulatora, bo to jest zasadnicza różnica?
    Jeśli to jest zasilacz, to może kolega spokojnie kupić zamiennik 12V 1000mA. Uwaga tylko czy oryginał był AC czy DC oraz czy posiadał stabilizację.
  • Poziom 2  
    to co sie spaliło to zasilacz do ładowarki. aha i zasilacz jest na 18V a nie 12V nie wiem czemu tak napisałem

Wkrętarka 12 V 400mA - dobór odpowiedniego zasilacza
  • Poziom 37  
    Skoro to zwykły zasilacz, to wystarczy kupić jakikolwiek zasilacz DC 18V minimum 400mA.