Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite 4070CDT - problem z rozruchem

w1z4rd 19 Mar 2008 17:59 981 4
  • #1 19 Mar 2008 17:59
    w1z4rd
    Poziom 9  

Witam!

Mam następujący problem: jak w temacie posiadam taką Toshibe. Sprzęt sprawował się całkiem nieźle, aż do pewnego momentu - zamknięcie systemu -> za ok. 2 godz. ponowne uruchomnienie kompa i... lipa ;)

Za pierwszym razem pokazał SplashScreena i zawisł, więc kolejny restart i... nie pokazał się nawet splashscreen, kontrolka od PowerON się zaświeciła, stacja dyskietek jakby "drgnęła" i dalej nic - wisi. I tak teraz za każdym razem się dzieje - nawet nie dochodzi do "piknięcia" CMOSu...

Na początku myślałem, że to hdd padł (często padnięty hdd wiesza na wstępie laptopa - przynajmniej toshiby :P ), więc się wykosztowałem i kupiłem nowy hdd. Niestety nic to nie dało :(

Pytanie: Ma ktoś może jakiś pomysł co mogło jeszcze pójść? Układ zasilający OK - napięcia są właściwe... Laptop ani nie spadł, ani nie został poddany żadnym innym "kataklizmom" ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

0 4
  • #2 19 Mar 2008 19:07
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

U mnie tak było jak obluzował się procesor w sockecie.
    Wystarczyło go wyjąć i wepchnąć na nowo i po problemie.

0
  • #3 19 Mar 2008 21:01
    olfork
    Poziom 23  

Wogole sie nie wlacza i nie podswietla matrycy ? Jak zachowuje sie dioda zasilania ( miga, swieci ciagle- kolor zielony/pomaranczowy) ?

0
  • #4 20 Mar 2008 09:40
    w1z4rd
    Poziom 9  

ok, spróbuję docisnąć procka ;)

a co do matrycy i diody, to po włączeniu, dioda zaświeca się i... świeci. ani nie mruga, ani nic. Matryca się w ogóle nie zaświeca, a jedyne co się dzieje po włączeniu to jakby "drgnięcie " fdd. Uruchamiałem go za równo z baterią jak i bez niej, i odpowiednio wtedy zaświeca się dioda od ładowania.

EDIT1 (20.03 godz. 10.38)

rozkręciłem ponownie pudło, doszedłem do CPU, przedmuchałem styki, docisnąłem (przy okazji rzuciłem okiem na kondensatory na płycie i wyglądają na dobre (niewybrzuszone) ) skręciłem i dalej nic... :(

włączyłem go na samej baterii, zaświeciła się dioda PowerON, a za chwilę zaczęła migać dioda sygnalizująca, że bateria jest słaba, więc podłączyęm zasilanie i przestała migać, a dodatkowo zaświeciła się dioda, że komp pracuje na zasilaniu (po kablu)

więc dalej wróciliśmy do punktu wyjścia...

może kolejne pomysły...? ;>

pozdrawiam :)

0
  • #5 22 Mar 2008 12:28
    gilong
    Poziom 18  

procek musi mocno wejsc, zakleszczyc sie. sprawdzales?

0